Yeniay (Yolculuğu) Meditasyonu…

Bu yeniayın değerli enerjileri ve zeminleri ile kendimizi güzel yerlere taşıyacağımız zamanlara geldik. Bazı önemli enerji hareketlerinin olduğu günleri önce görmemiz gerekse de yeniay böyle bir gün değil. Bu geceden başlamak da olumlu olacaktır.

Bu yeniayda, bağlar, bağlanmalar, denge, adalet, kadın-erkek kavramları arasındaki güç ilişkileri, geçmiş ve gelecekteki birbirini etkileyen noktalar, bütünlük, teklik, iletişim ve destek almak başta olmak üzere birçok önemli konuyla ilgilenebiliyor olacağız.

Yeniayın etkilerini çalışmak ve yeniay meditasyonu farklı kavramlar aslında. Kısaca açıklarsam, yeniay meditasyonu, yeniayın enerjisini kullanmayı hedefleyen ancak yalnızca kişilere bir hareket vermeyi amaçlayan özel bir çalışma. Yeniay meditasyonunu yaptığımızda yeniayın tüm etkilerini çalışmış, çözmüş ya da onlarda maksimum yararı elde etmiş olmayabiliriz. Olanlarımız varsa, bu onlara özel bir durumdur. Elbette hepimizin yaşadığı bir güzellik ve olumluluk için hep beraber seviniyoruz. Tamamen tamamlayıcı veya ek bir çalışmadır. Böylece çok yönlü ya da quantum çalışması tadında bir etkinliği de hayatımıza katmış oluyoruz.

Bu yeniayın, kendimizi gerçek potansiyelimize ulaştırmak için yanlış bağlardan kurtulmamıza desteği çok büyük. Kendi potansiyelimizi her zaman en iki varlık en yükseğe çıkarabilir. İlki, tabi ki de biz. İkincisi ise bizim özgürlüklerimizi tam anlayan bir diğerimiz. Bu duyduğunuz başta garip gelebilir ancak her canlının birbirine bağlanma biçimleri vardır ve her canlı bir diğerinin önemli ve gizli anahtarlarını içinde tutuyor. İşte bundan yararlanmak için çalışmalar yapmak ve çevremize olanaklar verip bize erişim olanağı olanları değerlendirmek çok güzel olacak.

Aynı zamanda iyi niyetli iletişim de çok değerli olacak.

Bütün bunlar meditasyonumuz sırasında kendimize bakmamız için çeşitli aynalar. Bu yeniayda, şamanların kutsal yer ya da özel alanlar dediği bir yere gitmek için kendimize izin vermekle başlayacağız. Kısa ve kolay bir giriş ve iki özel yolculuk bize yol gösteriyor olacak. Bu yolculukların içini tabi ki de ben yazamam, onlar sizlerin ve sizler ifade ediyor olacaksınız.

Bu meditasyon için eğer elimizde varsa bir “renkli” mum, adaçayı dalları, kağıt/defter, kalem, en az bir dilim mevsim yiyeceği (belki meyve belki badem, ceviz gibi yemişlerden az bir miktar) kullanmak iyi olacak.

Başlayalım

• Sakin ve hoşunuza giden bir yere oturun. Yanınızdaki gereçleri istediğiniz ve rahat edeceğiniz şekilde yerleştirin ve adaçayı dallarını yakıp auranızın ve çevrenizin enerjisini süzün.
• Derin nefeslerle rahatlayın. Gözleriniz kapalı olarak, bırakmak istediğiniz düşünceleri her 2 nefeste bir ister sesli ister sessiz söyleyin. Derin nefeslerle bu kısmı geride bıraktıktan sonra kalp ve iki gözünün orta yerine dokunup kendinizi bütün hissetmeye bırakın.
• Bir nehirde sırtüstü yatıp akıntıyla yolculuğa başlayın.
• İki büyük yolculuk yapıyor olacağız, bunun bilincinde olabilirsiniz.
• İlk yolculuğumuz, akan bir nehirden, akıntıyla bizi götürdüğü yer olan büyük bir göle gelmek ve burada bizi “bekleyene” varmak. Bu uzun bir süre alabilir. Bağlarımız ve güç ilişkileri bizi bir süre bırakmayabilir. Bu durumda akıntının bizi daha uzun bir yolda götürmesi çok doğaldır. Akıntıya bırakıp, kendimizi dinleyelim.
• Bu yolculuk, bir yaşantıdır. Yani yaşanınca anlayacağımız bir konudur. O yüzden bütünüyle size ait.
• Yolculuğunuzun bittiğini ve “göldekinin” size artık uyanabilirsin dediği yerde bedeninize geri gelin.
• Gözlerinizi açın ve az yada çok mesajlarınızı not edin.
• Derin nefeslerinize devam ederek “renkli” mumunuzu yakın. Renklerinde yardımı ile içinizde uyanan sizin için önemli yer seçin. İkinci yolculuğumuz biraz daha kısa olacak ve bu yere doğru gidiyor olacağız. Ulaşmak, yolda nelerin ya da kimlerin olduğu sizin alanınız sadece.
• Yere varın, az önceki mesajlarınızı o yerde toprağa tohumlar olarak ekin ve ne olduğunu izleyin.
• Bu izleme ikinci yolculuğumuzun içini oluşturuyor. İstediğiniz kadar kalın ve izleyin. Gördüklerinizden sonra derin nefeslerle geri gelin ve bedeninize dönüp, gözlerinizi açın. Yine gördüklerinizi not edin. Detaylı ya da özet olarak, bütünüyle sizin seçiminiz bu. İsterseniz çizim de yapabilirsiniz.
• Şimdi, yanınıza aldığınız bir dilim yiyeceği yavaşça yiyin. Sizi topraklamasına ve dünyaya bağlamasına izin verin.
• Derin nefeslerle iyice bedeninizde hissettikten sonra kendinize minnettarlık sunun.

Bu meditasyon, bizi özel ve güçlü yapan alanlarımızı ziyaret için çok güzel etkiler içeriyor. Tuttuğunuz notlar veya yaptığınız çizimlerle ilgili çalışmak ve size katkılarını daha kuvvetle kullanmak için size uygun aynaları tutabilecek bir kişi ile çalışmaktan çekinmemenizi de yinelemek istiyorum.

Hepimize, şifa, olumluluk, güzellik, aydınlanma ve ödüller getirmesi dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?