Yeni Zamanlar Şifacı’sının El Kitabından

Farkındalığımız gittikçe artıyor. Her gün “yeni” ile daha çok karşılaşıyoruz. Aslında her yeteneğimizle hızlanıyoruz ve kulaklarımıza şu cümleler daha sık çalınıyor: “Dünyada bir çok yerde uyanışlar oluyor!” Bu tür ilgi uyandıran cümleler etrafta hızlı hızlı dolaşmaya başladı.

Bu cümlenin içeriği bambaşka bir konu ancak madem bu kadar çok enerji ile ilgili konuda her yerde hareketlenmeler var, o zaman bilinç seviyemizi artırmalıyız. Böylece günlük enerjileri anlamaktan, yaptığımız gittikçe yaygınlaşan çeşitli çalışmalara kadar bir takım şeyleri daha iyi tanımaya başlayabiliriz.

Burada sizlere aktardıklarım, Quantum Touch, Sound Healing /Ses şifası, Pranik Şifa, Matrix Energetics veya Ra Enerjisi gibi bazı enerji çalışmalarını uygulayan kişiler için özellikle geçerli ancak bunları bilmek bu tür konulara ilgi gösteren herkes için bilinç artırıcı basamakları temsil ediyor. O sebeple meraklı olan herkese, lütfen istediğiniz gibi göz gezdirin diyerek sesleniyorum.

Buyurun yeni zamanlarda yaşayıp bu tür yolculuklar yapan şifacıların ve enerji çekiminde bulunan bireylerin dünyasından bazı alıntılara:

Şifacının El Kitabından gelip de aklımızda olması gereken 10 şey:

1)  Bir şifacı hiç unutmamalı ki kendisi sadece bir kanaldır.

Bir ileticiden başka bir şey değil; şifacı, yaptığı çalışmadan çıkan şifayı asla belirlemez. Bu konuda söz, danışanın ve ruhunundur. Eğer bir beden iyileşme enerjisini almayı kabul etmezse hiçbir şifalanma olmayacaktır. Daha net bir ifadeyle; bir beden iyileşiyorsa, bunu kişinin iyileşmeyi alması, kabul etmesi olarak samimice açıklayabiliriz. Şifa kavramı bütünüyle, daha iyiye gitmek için ruh enerjisi ve hücresel yenilenme ile iç şifasının buluşması sonucu olmaktadır. Bu da şifacıyı bütün bu olaylara tanıklık ederken, mütevazı ve minnettar bir konumda tutar. Aynı zamanda parçası ve ileticisi olduğumuz mucizeyi ve onuru da hak ettiğini gösterir.

2)  Bütün insanlar ve bedenler farklıdır.

Bu yüzden de hangi duruşun veya tekniğin o kişi için en iyi veya en etkili olacağı hiçbir zaman sabit değildir. Araştırma ve denemeye hiç ara vermemek gerekir.

3) Enerji dediğimiz kavram, tartışılamayacak bir şekilde kendi bilincine sahiptir.

Bu bilinci çok defa deneyimlemişsinizdir. Enerji, her zaman en verimli iletildiği öze, çekirdeğe doğru ilerler ya da çekilir. Enerji, bedenin içinde en çok nerede ihtiyaç varsa oraya doğru gider. Bu yüzden de uygulayıcı, bilgisel ve sezgisel bir anlayışa sahip olmalı ki enerjiyi ihtiyaç olan bölgeye yönlendirebilsin. Bir rahatsızlığın köküne ya da sebebine ulaşmak için inançlarımız anahtar rol oynuyor. Enerjinin nereye aktığını o an için göremiyorsak, enerjiye nerede ihtiyaç olduğunu bulmakta zorlanıyor olabiliriz. Buda bizlere; bütün resmi göremediğimiz için veya tam anlamıyla bir şeyleri başarabilmek için, birden fazla kere denemeliyiz gerçeğiyle yüz yüze olduğumuzu gösterir.

4) Şifalanmak isteyen bir kişinin iradesi ile onun bir enerji işi için bir kanal olmak gibi kutsal ve onurlu bir pozisyonda bulunuyoruz.

Bunun bir anlamı var elbette: Her bir danışanla, seans içerisinde olan her şey, sadece onlara özeldir. En üst dereceden saygıyı hak eder ve özel hayatının bir parçası sayılır. Onurlandırılmalı ve her şey kişinin bilgisi dahilinde olmalıdır.

5) Gerçek bir beden, nasıl dinleyeceğinizi biliyorsanız size kendine ait büyük bir masal, bir öykü anlatabileceği bilgiler içermektedir.

Uygun zamanda doğru soruyu sormalıyız. Üzerimize düşen, bilgimizi  kanal oluşturmak için kullanmak. Bizim üzerimizden akan enerjiyi yönlendirecek bir şekilde işimizi yapmak, geliştirmek ve çalışmak. Böyle çalışmak, bu bedenlerin öykülerini duymak için başlangıçta yeterli olabilir. Yeterince açık bir zihni, kuvvetli bir kalp kadar şifalandırma eyleminde kuvvetlendirebilirsiniz

6) Bazı insanlar, enerjiye diğerlerine oranla daha duyarlıdır.

Duyarlı olmaları, şifa isteyen kişinin enerjiyi alıp almayacağına hiçbir şekilde garanti vermez. Bazıları rahatlatıcı belirtiler gösterme konusunda büyük başarı sağlarken, bir diğer kişi uzunca bir süre boyunca yaptığı veya katıldığı çalışmaların hiçbirinden belirgin bir ilerleme de sağlamayabilir. Ancak belirti göstermemesi de şifayı arayan kişi için bırakma sebebi olamaz. Çünkü, başarabildiğinde biriken enerjilerle gerçekten çok büyük etkiler oluşabilir demektir.

7) Birçok kişinin özel duyarlılıkları ve alerjileri vardır.

Böyle bir kişi için her türlü önemli konuyu nezaket çerçevesinde sizinle paylaşmasını isteyecek kadar düşünceli ve bilinçli olmalıyız. Örneğin çoğunlukla kemoterapi alan kişiler kolaylıkla mide bulantısı veya vücutlarında ani tepkilerle önünüze geliyor olabilir.

8) Şifalanmayı kabul ederken karşınızda duygusal boşalmalar veya bırakmalar/bırakamamalar yaşayan kişilere karşı yargılayıcı olmayalım.

Yoğun ve dokunaklı enerji seansları olan kişiler gözle görülmeyen, derinden ve beklenmeyen arınmalara sahne olabilirler. Bu da onların yeniden dengelenme süreçlerinde çok önemli bir yere sahip olabilir. Lütfen şifa almaya gelmiş bir kişinin her türlü yoğun düşüncesi, hissi varsa veya utandığı bir deneyim yaşarsa yanında olun ve neyin neden olduğunu anlamaya çalışın.

9) Herhangi bir sağlık süreciymişçesine her türlü enerji seansı kural ve prensiplerini düzenli bir şekilde uygulayalım.

Eğer birlikte çalıştığımız kişi, bize bir konuda geri bildirimle gelirse bunu kesinlikle dikkate almalıyız. Örneğin bazı ruhlar dokunulmaya dayanamayabilir veya bazı temas halleri onlar için bedensel bir ağrı, acı veya farklı bir seviyede rahatsızlık oluşturuyor olabilir. Bunu tam tersine şifayı arayan kişi için potansiyel bir yardıma dönüştürebilme şansımız var mı? Bu soruyu araştırarak büyük yollar kat edebilirsiniz.

10) Şifa seansı sonrasında danışanın gördüğü bakımı sindirmesi dediğimiz bir evre geliyor.

Bakım sonrası dediğimiz süreç şifalandırma kadar önemlidir. Net bir biçimde tanımlanmış prensiplerle görebilirsek, şifayı alan kişi için neler yaşadığı ile ilgili çok önemli bir ayna oluşturmaktadır. Örneklersek; Eğer bir kişi vücudundaki büyük bir toksinden kurtulma yolunda adım atıyorsa ve bunun ona yaptığı çalışmayla ilgili olduğunu açıklamadıysak veya şifalandırma seansı sonrasında herhangi bir bilgilendirmede bulunmadıysak, danışan, o anda o sürecin içinde zihinsel olarak mevcut olamayacağı için gereksiz bir endişe, moral bozukluğu, korku ya da kafa karışıklığı gibi hislere ve duyguları yaşayabilir. Lütfen her türlü bakım sonrası ya da seans sonrası düzenli bir diyalog kuralım. Olabilecek olanları şifayı alan kişiyle paylaşabileceğimiz şekilde konuşalım. Yönlendirmeler, cevaplanması gereken sorular, desteklerimiz ve tavsiyelerimiz olabilecekse paylaşıma gidelim. Şifayı almak isteyen kişinin kalbine ve zihnine hitap edecek açıklıkta bunları paylaşıyor olmamız çok değerlidir. Örneğin birkaç enerji seansını tamamladıktan sonra, kişiler bazen ishal veya bloklanmış çakraların toksinlerden etkilenmesi sonucu yaşayabilecekleri bazı etkileri onlara açıklamalıyız. Hatta seans öncesinde yapılabilecek olan bir açıklama seans sırasında bu etkileri azaltacak olan ruhsal bir işbirliğine bile yol açabilir.

Son olarak belki bir kural olmamasına rağmen hiçbir enerji tekniğinin tek başına ne kadar başarılı olursa olsun tek cevap olmadığını bilmek ve paylaşmak çok doğru olacaktır. Bizler tek başımıza her şeyi yapabilen veya her türlü sorunu çözebilen bir anahtar değiliz. Bu yüzden de bütünsel ve destekleyici bir doğa sistemi gibi davranmamızın anlamı yok. Örneğin, eğer bir kişi kanser hastası ise bildiğimiz tıptan destek alması şart olabilir. İnancımız ne olursa olsun bunu yapmasını engellemenin tersine destek olmamız gerekir. Bu yüzden de hangi disiplinden olursa olsun başkalarının yoluyla şifayı arayan kişiye ulaşan hiçbir desteği kesmemiz gerekiyor. Bu oldukça sorumsuz ve hatta olumsuz niyetli bir durum oluşturabilir. Böyle bir davranış, bizim yapacağımız çalışmanın da potansiyelini küçültecektir. Bir şifacı üzerinde çalıştığı konu ve rahatsızlıklar ile ilgili tek yöntemin kendi yöntemi olduğunda ısrar etmemelidir. Aynı bir beyin cerrahının kulak burun boğaz sorununu tek başına çözemeyeceği veya karaciğer kanserine en etkili yaklaşımın kendisininki olduğunu iddia edemeyeceği gibi.

Kendimizi her zaman yeniye açık tutmak ve değişimi yaşayabilmek dilekleri ile….

Sevgi ve ışıkla

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?