Reçeteleri Olan Dolunay: 16 Eylül

Ay üzerine birçok düşünce ve teori var diyebiliriz. Kimisi yapay olduğunu, kimisi de arka yüzünde çok farklı şeyler iddia ediyor. Ancak evreni bütünüyle kullanan ve anlayan yaklaşımların görüş biriliğine vardığı bir nokta var: 

Yaşadığımız dünyanın enerji hareketlerinde önemli bir parça olan ay döngüsünün bu seferki adımı bizlere bir rüya getiriyor. Aslında rüyamsı bir gerçeklik demek daha doğru olur! 2008 yılında başlayıp, Şubat 2017’ye kadar sürecek olan bir gün düşünün. Yirmi dört saatlik bir günden bahsediyorum. Sabah kalkıp, akşamına uyuduğumuz ana kadar saf ve normal bir gün. Psikolojik olarak uyku, dünyanın en değerli olgularından biridir. Açlık veya susuzluk bir biçimde hafifletilebilirken, uyumamanın enerjimize verdiği etkiyi tarif etmeye bile girişmeyelim. Belki de bunu bir koç, psikolog veya danışmanla çalışıyorsanız konuşmak isteyebilirsiniz.

İşte 2017’de bitecek olan o günü tamamlamak üzereyiz. Şimdi ise bulunduğumuz yer, bütün gerçekliğimizi şifalandıran ve değiştiren rüya bölümü. Hatta öyle bir bölüm ki en üst seviyede, içteki yararlı özü bulup şifa getiren ve en doğru, mışıl mışıl uykulardan biri… Uykunun en derin ve kuvvetli yerlerinden birisi burası diyebiliriz. Eğer gözlerimizi bu rüyayı görmeye çeviriyorsak, bütün bir dolunay zamanı en yüksek haline bürünecek olan bir reçete görüyor olacağız.

 15 – 21 Eylül arasındaki rüyalarınızı kaydetmek isteyebilirsiniz…

16 Eylül dolunayı bir ay tutulması şeklinde geliyor. Görüntüde ay ortadan kaybolmayacak ama rengi kararıyor olacak. Bulunduğu konumun değerini şöyle anlatalım: Ay, dünyanın arkasına geçiyor. Yani gözle görünse de aslında güneşle temasta değil. Üzerinden yansıyan ışık teknik olarak bir ışık kaynağından (güneşten) gelmiyor, çevresinden topladıklarını bize aktarıyor olacak. Sanki orada yokmuş gibi varsayabiliriz. O büyük etkiyi biz yaratıyor olacağız , ay değil. Sezgilerimizin içinde yaşamanın veya sezgisel meditasyonun değerini sonuna kadar kullanabileceğiz. Tam da bu yüzden, ayın içinde bulunduğu gölge alanı ile beraber görünen ve görünmez olan ayrımı için son zamanların en büyük etkisini yaşayacağız. Bu etkinin manyetik enerji ayağı çoktan başladı bile. Şimdiden daha yoğun ve kuvvetli hisseder olduk bir çok şeyi.

Biz insanlar için görünen, maddeye bürünen her şey çok değerli gibi. “Gibi” diyorum çünkü yaşadığımız zamanda görünmez olan da artık çok değerli. Bunu duygularımızla yeterince deneyimliyoruz zaten.

16 Eylül dolunay ve tutulmasının derin etkileriyle yaratıcılığımız tavan seviyeye varacak.

Elbette paha biçilemez sanat eserleri için değil ancak hayatımızın önemli noktaları için yaratıcılık gösteriyor olacağız. Ayın suyla olan etkileşimi ve beynimizin en büyük yiyeceği olan suyun birleşmesi ile ruhsal yeteneklerimiz üst seviyelere gelecek. Tüm bunların etkisiyle; Aura ile ilgili çalışmalar yapabileceğimiz çok özel ve verimli zamanlar geliyor. Değerlendirmek amacıyla bu konuda çalışabilir veya çalışan kişilere ulaşabilirsiniz, kendinizi hiçbir şey için durdurmayın.

 Arınma meditasyonları, etkinlikleri veya seremonileri ile görünmeyen kısımlarımızın değerini bildiğimizi ruhumuza hatırlatalım.

Yalnızca bedenen değil, içimizdeki suyun da temizliği bize dünyayı her seviyede etkileyebileceğimizi gösteriyor. Bunun içinde her aşamada ve seviyede saf bir güce ihtiyaç duyuyor olacağız.

Bu dolunayda, aklımıza gelen her şeyi yani bilincimizi ve bizi biz farkında olmadan yöneten her şeyi yani bilinçaltımızı çok iyi dinlememiz, bizi mutluluğa ve geleceğe taşıyan ana merdiven olacaktır. Her detayın bize anlattıkları olabilir. Farkında olmadığımız en küçük olayalar bile bize istediğimizi getirebilir. Kendimizi olan bitene ve akışa bırakmak için çok doğru ve yükseltici bir zaman.

16 Eylül dolunay ve tutulmasının enerjisi, yalnızca gerçeği aydınlatmaya odaklanıyor.

Her dolunayda daha farklı bir çok  etki yatarken, bu yoğun etki mevsim değişikliğinde farklı bir hale dönüyor olacak. Kaçtığımız, görüşmemek için ertelediğimiz ne çeşit sebeplerimiz varsa hepsi çevremize toplanacak. Dolunay gününü yoğun ve şok içinde geçireceğimizi göstermiyor bu elbette! O gün karşımıza çıkabilecekler olduğu gibi, o gün başlayacak, o gün sonlanacak veya o günden sonra artık inkar edemeyeceğimiz olayların da olacağını anlatıyor. Gerçek bazen acıtıcı olabilir ancak, farkındalık seviyemizin genişlemesi ya da büyümesi için buna ihtiyacımız var.

 16 Eylül dolunay ve tutulmasının enerjisiyle uyanabilecek olan acı veya korku gibi olumsuz duygular şifaya açılan bir anahtar olacaklar.

Asıl olumsuz olandan uyanmanın yolu da onlardan geçiyor olacak. Ne olursa olsunlar, anahtar değerinde olduğunu unutmayalım. İhtiyacımız olanı iyi düşleyelim. Göreceğiz ki bu etkiler ona ulaşmak için yoldaki en büyük engeller. Yüz yüze kalmanın enerjisi bizimle bu sefer. Eğer bu dolunay bizlere bir şeyi anlatıyorsa arkamızı dönmemeliyiz. Kendimize güvenelim. Çünkü bulunduğumuz anda, bu etkiler altında bunları göğüslemek için gerçekten en kuvvetli durumlarımızdan birindeyiz.

Bu tutulmanın bir etkisi de, kuvvetli olumsuz duygu yığınlarını ortaya çıkarabilir olması.

Yüzeye gelen ve hızlıca en yakınımızdakilere yönelebilecek bıkkınlıklar veya öfkelerle karşılaşacağız. Yoğun ve yüksek duygular ortada olacak. Başlangıçta zayıf başlayıp gittikçe yükselecek duygular bunlar. Bu yüzden kendimizi tanıyabildiğimiz oranda, geleni önceden tanımak çok önemli olacak.

16 Eylül dolunay ve tutulmasının etkisiyle “yaratıcılık” şemsiyesi altında bu güçlü duyguları boşaltacak eylemlere yönelebiliriz.

Müzik, sanat, hayır işleri, günlük tutmak, heykel, yoga, Tai Chi, Qi Gong, dua etmek, meditasyon veya yaratıcılık bizim için neye sığabiliyorsa ona yönelmek çok olumlu ve ödüllendirici bir davranış.

Özel bir enerji penceresi bize, 2007 Ağustosunda neler olduğunu hatırlamaya çağırıyor.

O günlerde bugünkü yerimizde olmamızı sağlayan neler yaptıysak onlardan ders çıkarmamız değerli olacak. Çünkü, uzun dönemde neye sahip olmak istiyorsak bu derslerden çıkardıklarımıza göre uzak gelecek için doğru isteklerde bulunabiliriz. Geleceğimiz bizim enerjimizin bir yansıması ve projeksiyonu/yansıtmasıdır.

Bu geleceği oluşturmak için en büyük silahımız, görselleştirme yeteneğimiz olacak. Yaratıcı yanı yüksek bir yapılacaklar ve istekler listesi yapmaya ne dersiniz? 🙂

Olanlar isteklerimizin veya hayat adımlarımızın çok sonra gerçekleşeceğini söylemiyor. Bu zamanlamalar için çeşitli koçluk ve danışmanlıklar alabilirsiniz tabi ki. Yardımı çok olacaktır. Yine de hatırlayalım ki hayatımızın en büyük aydınlanmalarını sağlayacak olan sınırsız affedicilik, hoşgörülülük veya yüksek farkındalıklı olmak gibi bir takım hedeflerin gerçekleşmesi bu dolunay gibi önemli eşiklerle başlayan uzun süreli planlardır.

Söylediklerimizin, duyduklarımızın veya gördüklerimizin gerçekleri etkileyen bir rüyanın parçası olduğunu hatırlamalı.

Aradan olumsuzları ayıklamak ise bütünüyle bizim elimizde. Etrafımızda kendini suçlayan, çeşitli bağımlılıklara sığınan, yokluk ve öz güven sorunları icat etmek gibi rüyaya ait olmayan konulara sığınma eğilimi gösteren çok kişi görebiliriz. Bu etkilere karşı temkinli olmaya çalışalım.

16 Eylül dolunay ve tutulmasının en çok yoğunlaştığı noktalardan biri de, ikili ilişkiler olacak.

Bu zamana kadar hiç görmediğimiz veya görmek istemediğimiz bir şey varsa artık bunu yapamıyor olacağız. Bu dolunay her şeyi görmesek de sezmemizi sağlıyor olacak. Karar vermemiz için gerekli yeni bilgiler belirecek. Kanıtlara ihtiyaç duymadan yalnızca bilmenin yeteceğine güvenebileceğiz. Son yıllarda bizimle olan ama artık geleceğe adım atma gücü olmayan sürüklediklerimizi bırakmanın anahtarına kavuşacağız. Karmik bağların çözüldüğü bir zaman geliyor. İşte 9 yıllık bir günün rüyası da bu kadar kuvvetli oluyor. Uykunun ve rüyanın en değerli anlarına açılmak için her türlü enerji var olacak.

Bir soru ile karşı karşıya kalabiliriz: Bunu nasıl yapacağız?

Seçmek ilk büyük adım.

İkinci büyük adım ise ya içimizdeki enerjiyi geride bırakma kararını destekleyen sınırları çizmek için kullanıyor olacağız.

Üçüncü büyük adım, bu tutulmanın bir özelliği olarak böyle konular için bir tetikleyici insanı üzerinde ışıklar yanıyor olacak. Ayın özel halleri olan ve geleceğe ve geçmişe ışık tutan bazı konumları bir takım insanların üzerine ışıklar tutmaya başlıyor olacak. Bu yüzden, herkesi de sakinlikle gözlemeye başlarsak önemli şeyleri fark etmeye başlıyor olacağız.

Her ne olursa olsun, 2017 Şubatına kadar kesin bir perde kapanması göremeyebiliriz. Ancak bir oyunun sonunun yaklaştığını bilmemizde yarar var.

16 Eylül dolunay ve tutulmasının enerjisi ile ruhsal huzura ve yaşadığımız dünyanın gerçeklerine giden yol açılıyor olacak.

Bu yüzden yolculuk hazırlığı olarak bütün gereksiz eşyaları atabiliriz. İşte tamda gelişme, kabuğumuzdan çıkma veya konfor alanımızı terk edebilme gibi alanların ihtiyacı olan da bu. Ayla beraber içinde yaşadığımız ve adına evren dediğimiz bu dev varlığın bütün destek ve enerjini yaşamaya giden yolun kapıları açılıyor.

Sonuç olarak 16 Eylül’de hem tutulma hem de dolunayın önemli enerjisiyle, gerçeklerin gücünü yaşayabileceğimiz bir özgürlük geliyor…

Sevgi ve ışıkla

Not: Bu yazıdan kendinize yararlı şeyleri elbetteki dolunayın gereği her ufak detaydan bile alabilirsiniz. Hatta başlangıç için, yazıyı okurken ilk gözünüze çarpan sözcükleri not alarak başlayabilirsiniz. Yazı dolunayın enerjisine uygun olarak yani bilinç ve bilinçaltınıza hitap edecek şekilde bir çok detayı zaten içeriyor. Hepimize  sevgi, ışık ve şifa olması niyetiyle…

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?

One thought on “Reçeteleri Olan Dolunay: 16 Eylül

Yorumlar kapatıldı.