Günle Gelen 31.12.16

İçimizdeki enerji, gerektiğini düşündüğümüzde kendimize bile karşı durmamıza yetecek kadar güçlüdür.

Bugün, bireysel gücümüzü keşfetme ve onu en sakin haliyle anlatmayı yaşıyor olacağız.

Yeni bir enerji bizimle buluşuyor. Hayatın en temel mücadele ve ayakta kalma enerjilerinden biri: Karşı durabilme. Bu enerji, insan sezgilerinin ve hayatın bütünlüğünü koruyan, bir arada tutan enerjidir. Hepimizin içinde var olan bir enerjidir bu. Bir sebep bulup, onun için ayakta durmaya başlayan yanımızı oluşturur. İlk etkisi ise bize bir soru sordurmaktır:

Ne yaparsak doğru şekilde hayatın içinde olabiliriz?

Ne için ayakta durursak, hayatlarımız içinde özgün, kimseye benzemeden “ben” olabiliriz?

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, bizi besleyen bu büyük yakıtla uzlaşmayı öğreniyor olacağız. Her sene buna bir zaman ayırıyoruz enerjimizde. Böylece her sene hayatın iç dinamiklerinden birine, toprağı işleyen bir çiftçi gibi geri dönüp bakım verip, ürünümüzü alıyoruz.

Kendimiz olduğumuzu hissetmek için ne riskler almaya açığız?

“Ben” olma hissi ne adar riske değer?

Gün boyu, bazı huzursuzluklar ve adım sancılarını görebileceğiz. Kimi zaman yalnızca elimizdeki enerjiyle ne yapacağımızı tam olarak bilemeyip her şeye direnç gösterme davranışlarını bulabiliriz. Böyle davranışlarla karşılaşmamızın ana sebebi, korku ve endişelerin bastırılmayan yanları olacaktır. Dönece etkisiyle bu tür konular daha sık karşımıza geliyor olacak. Hayatın ne kadar değerli ve büyük bir değer olduğunu hepimiz içimizden çok güzel bir şekilde biliyoruz. Her birimiz kendimize önemli bir biçimde biliyoruz, bunu. Yani, bu bireysel bir süreç. Bunu arayanlara bugün ekstra bir özgürlük ve destek vermek hepimiz için değerli olanı çekmek olacaktır. Bu yüzden bu enerji bir mücadeleyi ortaya çıkarır. Sanki günün mücadelesi ya da maçına hazırlanıyoruz hissi gibidir: Kendim için doğru olanı nerede bulabilirim görevini tamamlamaya çalışırız. Yaşadığımız etki bazen bizi dışa kapatabilir. Ne de olsa bunu yalnızca ben bilebilirim diyerek sınırlarımızı belirleme eğilimimizi sıkça hissedebiliriz. Bu yaşadıklarımızın püf noktası, içimizden bir sesi dinlemeye yönelmişken, başka seslerin hatta kimi zaman başkalarının seslerinin de orada bir yankısı olduğunu hatırlamak bizlere iyi gelebilir böylece hep aynı seçimi yapıyoruz hissini de geride bırakıyor oluruz.
Akşam saatlerinde bu enerjinin bir diğer etkisiyle karşılaşıyor olacağız. Kendi enerjimizi korumak ve yaşamak için her şeyden, her riskten kibarca uzak durma çabamızı görüyor olacağız. Amacımıza ulaştığımızda bu kibarlığı bırakabiliriz belki ancak arayışımız boyunca aklımızı ve içimizi netleştirene kadar bizlerle olacak. Yeni yıl gecesi bizler için, aşırı zorlanmamak için hayatımız ve o anın dengesini kurmaya çalışmakla geliyor olacak. Enerjimizi zorlanmadan nasıl hem eğlenip hem de her yaptığımızı biraz olsun bir sebebe bağlamak bize iyi gelebiliri arıyor olabileceğiz. Böylece buraya niye geldik? Veya bunu yaptık eğlendik şimdi de bunu yapabilir miyiz lütfen? Diye sorularımız karşı karşıya ayakta duruyor olabilecek.

Herkese şimdiden mutlu, huzurlu, sevgi ve ışık dolu güzel yıllar.

Sevgi ve ışıkla