Günle Gelen 31.05.16

Paylaşmamak, bizim için bir sorun olduğu kadar başkaları için de örnek oluşturan bir sorundur…

Cesaretli günler veya cesaretin bir çok farklı biçimde belirdiği günler geçiriyoruz. Çünkü herkesi anlamak ve paylaşmak için kullanabileceğimiz enerjilerle dolu günlerden geçiyoruz.

İçimize bakıp her gelenin nasıl bir enerjiden geldiğini kendimize soralım mı bugün?

Bugün, herkesin cesareti ve coşkusu bir araya geldiğinde oluşan toplu duygularımız ile ilgili sorulara dikkat çekeceğimiz bir gün. Dikkatimiz, ben içimdekini yeterince anlatabildim mi? Ya da Bu kadar olumlu hissederken niye kimse buna katılmadı? Sorularına verebiliriz.

Bu sorular başta hep olumsuz gibi gelebilir, ancak dikkat edersek bize yol gösterici konumdadırlar. Bu yüzden onları ciddiye alırken olumlu günler açmaya aklımıza geldiklerini unutmamalıyız.

Başkalarında uyandırdığımız hayat enerjisi nasıl başladı ve ne uyandırdı diye bakmaya ne dersiniz?

Bugün gün boyu aynı zamanda ön yargılarla karşı karşıya gelmek zorunda kalabileceğimiz bir gündeyiz. Hayat enerjimizi en çok azaltan konulardan biridir ön yargılar. Çünkü bizim olunca ona zorla inanmak için harcadığımız enerji gerçekten çok büyük oluyor. Bu kadar çok fazladan enerjileri harcamamak için gerekli kararı vermeye hazır mısınız?

Başkasının ön yargıları olunca da onunla yüz yüze kalmak yine çok büyük bir enerji gerektiriyor. Buna gerçekten bir çaba harcamak istiyor muyuz?

Bugün özünde, enerjilerimizin bir araya geldikten sonra oluşturduğu tepkilere dikkat etmeliyiz. Kendimize, soracağımız Sorularımız bize bunun gerçekten gerekli mi değil mi? Konularını anlatmak için yardımcı olacağını gösteriyor olacak.

Esin Batal

Günle Gelen – 31. Mayıs.2016 – Salı