Günle Gelen 31.01.17

Fedakarlığın bir dili vardır; verilen şeylerin büyük olduğunu sanmamıza rağmen, verilen ve alınan eşittir.

Bugün, yaratıcı fedakârlıklar konusunda olumlu adımlar atıyor olacağız.

İçinde bulunduğumuz enerjiyle, bugün de ihtiyaçlarımıza farklı bir bakış atıyoruz. Her topluluk veya birey, hayatının bir noktasında sadeleşmeye gitmesi, yani fazlalıklarından kurtulması gerektiğini bilir. Aslında buna hisseder, bilir ya da sezer … diyebiliriz. Kullanılan ifade ne olursa olsun,  burdaki asıl önemli nokta, sadeleşmenin bir biçimde hayatımızda var edilmesi. İsteklere sahip olmak insanın en doğal özelliklerinden biridir. Değişimlere yol açan bir kuvvettir, istekler. Bugünkü etkilerle, “isteklerimizden ne verirsek, daha ileri gideriz” düşüncesi üzerinde başarılar kaydediyor olabileceğiz. Kendi isteklerimiz konusunda bir şeyleri vermek sanki kayıp veya fedakarlıkmış gibi gözükebilecek. Özellikle de bugünkü bazı ekstra detaycı ve idealist davranma etkileriyle. Ancak fedakarlık kavramıyla ilgili görmemiz gereken diğer bir yön var; fedakarlık bir kayıp değildir. İleride bizler için “yine” iyi olacak bir şeyler için isteklerimizi şekillendirmektir.

İsteklerimiz yüzünden nelerden fedakarlık yapıyoruz? Yapmıyoruz?

Günle beraber, kendilerinin yaptıkları sonucu çevrelerindeki kişilerden üstün olduklarını söyleyenlerle de sıkça karşılaşıyor olacağız. Yaptıklarının sonsuza dek yaşayacağının iması ya da açıkça söylemeleri de buna eklenecektir kolaylıkla. Sonucunda da kolayca tartışmalar çıkabilecektir. Böyle anlarda kendimize ve çevremize, herkesin bir şeyler yaptığını hatırlatırsak olumlu ve huzur dolu olanı etkiliyor olabileceğiz.

Günle gelen etkilerle, plan yapmak, stratejiler düşünmek ve elbette olmayan şeyleri de kurabilmek konusunda da aktif olacağız. Çeşitliliğe dikkat etmek gün içinde hepimize fırsatlar açıyor olacak. Ne gibi fırsatlar? Yenilik ve yaratıcılık alanındaki anahtar sözcüğümüz, çeşitlilik. Gün içinde bir iş yapacaksak ve onu yapmak için elimizde on çeşit kaynak varsa, dört tane yeter demeyip, onunu birden kullanmak için çabalamalıyız. İşte böyle anlarda beklenmedik yeni manzaraları ve tabloları görebiliyor olacağız. Gün boyu bu çeşitliliği kendimizden değilde başkasından beklersek, olumlu olandan uzaklaşırız. Bugün kararlarımızı verirken çevremize bakmalı, ancak sonuçlarını kendi yolumuzla yapmalıyız.
Aynı zamanda, bu etkinin içimize önemli bir katkısı olabilecek: Almayı seçersek, dürüstlüğe ve açıklığa teslim olmak konusunda bir motivasyon etkisi var. Bu, kimi zaman hepimiz için kolay olmuyor. Bugün bu yola adım atmak için bir destek etkisi var. Gün boyu gelen etkiler ve ardındaki enerjinin toplamı bizi kendi yaptıklarımıza ve kendimize daha açıklıkla ve dürüstlükle bakmak konusunda cesaretlendiriyor olacak.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?