Günle Gelen 30.04.17

Günle Gelen:Nüanslar ve tavsiyeler …

Nüanslar ve tavsiyeler, izin verirsek ekildiğimiz en verimli toprak olurlar.

Bugün, hayatın detayları ve tavsiyeler konularında algımız açılıyor ve de onları bize yararlı hale getirmek için adım atıyor olacağız. Günün enerjisiyle gelen bazı olasılıklardan arınarak başlarsak olumlu ve bol moralli bir gün olacaktır: Karamsarlık, eylemsizlik, çekingenlik ve daha önceden yaşadığımız olumsuz bazı anıları hatırlayınca gelen sıkkınlıklar. Yeniay zaten bunları haber veriyordu ve bize zindelik veren etkiler getiriyordu. Aslında bu saydıklarımız, günün yan etkileri gibi de diyebiliriz. Arada sırada gün içinde keşfettiğimiz bazı taşların altındansa bunlar da çıkabilecek. İçinden geçtiğimiz enerjinin bugünkü asıl etkilerinden biriyse, değişim için gereken nüansları bir güzel seçebiliyor olacağımız.

Nüans, ince farklar ve değişim noktaları demek. Bu noktaları seçebilmek için harekete geçme isteğimiz ve deneyimlerimiz en önemli araçlarımız genelde. Gün boyunca farkına genelde farkına varmadan bu araçlarımızı olumlu kullanmayı unutabiliriz. Halbuki hayatlarımızın her gittiği yönde birçok detayı görebilme yeteneğimizin keskinleştiği ve bize yardımcı olduğu bugünde, içimizdeki kırılgan yüz de ortaya çıkıyor olacak. İçimizdeki heyecan her şeyi denemek ve yapmak konusunda bize coşku verebilecekken bazen de bitişler, neleri yanlış yaptığımızı gösteriyor olacak.

Bir ayna gibi, ne yaptığımızı bize gösterenleri kabul etmek bize neler kazandırır?

Gün içinde dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de, kimi zaman yaşadığımız olaylardaki rolümüzü es geçmek olacak. Kimi zaman bu rolü abartıp kimi zamanda hiçbir rolümüz yokmuş gibi konuşup kendimizi es geçiyor olabileceğiz. İster abartalım istersek yok sayalım, olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için dengeli ve teslim olmayı bilmemiz gerekiyor.

Günle gelen bir diğer etkiyse, hayatımızla ilgili kritik tavsiyeler verebilen kişilerle karşılaşabilmek. Dışa dönük, yani bir topluluk enerjisidir bu olan. Herkesin birbirine yardım edebilmesine açık olmakla bize olan yararı da artıyor olacak. Önemli olan tavsiyeyi dinleyen açık kulaklara sahip olmamız. Olumlu ve huzurlu olanı yaşamak için bugün bir yerden bir yere giderken her şeyi duymaya açık olmamız gerekiyor.

Özellikle bizim yürümek istediğimiz veya takip etmek istediğimiz yollarda yürüyen kişilerin örneklerini gözleyip almaya açılıyoruz bugün. Aslında böyle örnekleri beklenmedik yerlerden yakalayabiliyor ve görebiliyor  ve de onların varlığını kolayca bulabiliyor olacağız. Buradaki en önemli nokta, evet onlar bizim örneklerimiz olabilecekler ancak herkes birbirinden farklı ve bu örneği gördükten sonra bize özel adımlar neler? Bunları bulmaya özen göstermeliyiz. Bir örneğin yalnızca bir örnek olduğunu unutmadan öğrenmeli ve kendimize özel olanı düşünüp, karar vermeye çalışmalıyız. Hatırlayalım ki önemli bir kariyer hedefi taşıyan herkes, gördüğü aynı örnek yüzünden, aynı adımı aynı anda atsaydı birçok yol kapanırdı. Bize özgü olana saygı duyup onu bastırmadan öğrendiklerimizi uygularsak olumlu ve başarılı olanı gerçekleştiriyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla