Günle Gelen 30.04.16

Kalabalık, kişi sayısı ile değil, içimizdeki ses sayısı ile ölçülür…

Bugün, iç süreçlerimizi tamamlama ve bu süreçlerden neler elde ettiğimize bakma sırasının geldiği bir gün! Süreç? Elde etmek?… İnsan doğası sayesinde fazlasıyla üreten bir varlık… Bu üretkenliğimizi iç dünyamıza da taşıyoruz. Daha önemlisi iç mutfağımız bir süredir işliyor ve önerilerle zaten bize geri geliyordu. Peki bunlar ne işimize yarayacak ve ne zaman kullanacağız? Bu öneriler, böyle günlerde kullanılmak üzere elimizde olduklarını zaten bize hissettirirler. Elbetteki kullanmak şart değil! Ancak elimizde biriktirdiklerimizin olduğunu bilmek önemli. İç mutfak diyerekte, dünyanın bizim dışımızda özel bir yerde dönmediğini de anlamamızın iyi olacağı bir gündeyiz.

Böyle günlerde kendimize güven ve başkalarına açılmak arasındaki çizgiyi araştırırız. Araştırdıkça çocukluk anılarının yinelenmesi gibi konularla karşılaşabiliriz. Hatta gündüz düşlerinin geri gelebileceği günlerdeyiz. Bu düşlerle kişilerle olan ilişkimizi düzenleriz.

Çevremizin sağlığını da ölçmemiz gereken bir gün, bugün. Sağlıklı değilse, etik değerlerimiz ile uyuşuyor mu? Diye sormanın uygun olduğu bir gün.Bu bugün için yine önemli bir soru. Peki ya uymuyorsa? Uymuyorsa, sıradışılık faktörüne çekilmenin önemli olduğu bir gün. Son 1 yıldır belki de, sıradışı neler yapıyoruz? Nelere kendimizi açıyoruz? Hangi kalabalıklar bizim bu eğilimimizi destekliyor?

Bugün her parmağımızda başka torbalar taşımayı bırakıp, çevremizle beraber herkesin yepyeni hangi torbaları taşıyabileceğine? Elimizde bize uygun olduğunu gördüğümüzde bizi şaşırtan yeniliklere bir göz atmaya ne dersiniz?

Unutmayın “Güzelleşmenin en ucuz yolu, gülümsemektir.” Charles Gordy

Hepimize güzel haftasonları… sevgiler

Esin Batal

Günle Gelen/ 30 Nisan 2016 – Cumartesi

18_esin_nature_gunlegelen_free_768