Günle Gelen 29.09.16

Ders veren bir acı, kandıran bir gülüşten daha kaliteli bir hayat parçasıdır.

Bugün, yenilenmenin içindeki kaçtıkça yanlışlara götüren kısımları görüyor ve yaşıyor olacağız…

Güne başlarken hala daha aklımız bir yapılacaklar listesi ile uğraşıyor olacak. Bugün son bulacak olan ve ilk bakışta tamir edebileceğimizi pek düşünmediğimiz her şeyi kendimizden uzaklaştırmak için yaptığımız bir liste bu. Bizi bütünleyen, hayati, işe yaramaz veya mutlaka gitmeli ayrımını başta çok düşünmediğimiz bir enerji etkisi. Bu enerji etkisi bizi yönetmiyor, ancak önerilerde bulunuyor.

Her şeye ve herkese saygıyla ve ona özel bir biçimde yaklaşmaya ne dersiniz?

Enerjiler bizleri yönetmezler. Bizimle vardırlar ve hep birlikte bir şeyler üretiriz. Bu yüzden de kuvvetli sorular ve sonuçlar doğururlar. Bazen doğurabilecekleri soruları burada birlikte paylaşıyoruz. Seçim gücümüzün farkındalığında olmak bizler için önemli, çünkü bu yenilenme döneminde yenilenmeyi seçmezsek sıkça eski anılarımızı anıyoruz ve onların içinde geziyoruz atmosferinde gibi hissedeceğiz. Bu konuda dikkatli olmamız gereken bir aşama var. Egomuz yenilenmekten ne anlıyor? Egomuzun, her şeyi istediği ile yer değiştirmek olarak görmediği zaman olumlu ve ödül dolu filizlerle karşılaşıyor olacağız.

Değişimin kendi iradesi olduğunu görmeye hazır mıyız?

Günün ikinci yarısında, grup enerjisi ile gerçekleri görmeye açılan bir alana giriyoruz. Her sözcük olumlu anlamları ifade etmez, ancak her sözcüğün anlamında olumlu bir enerji vardır. Günün bu kısmı ile az olan, tam anlamıyla karşılanmayan yanları, kişileri, olayları göreceğiz. Bize olumluyu getirmek üzere, bizi dönüştürecek olaylara tanıklık ediyor ya da onların farkına varıyor olacağız. Birliktelikler, arkadaşlar veya aile çevresi bize bu farklı ve zorluk hissi verebilecek anlarda destek verecek.

Bugünlerde içinden geçtiğimiz bu yenileyici enerjinin önemli bir özelliği var. Bu enerji ile bizden beklenen veya birilerinin bizden yapmasını bekledikleri üzerinde, aşırı titiz davranmamız ya da gözümüzün ondan başka bir yeri göremez hale gelmesi. Bu etki bizi çeşitli korkulara götürebilir veya bize içimizdeki farklı yanları gösteriyor olabilir. Sizlere bunun için küçük bir egzersiz önerebilirim: Son 6 yazımın başlıkları aslında bunlara yönelik ipuçları ve özetlemeler taşıyor. Bu başlıkları alt alta yazıp size yapması en zor görüneni seçip bunu bir süre düşünebilirsiniz. Böyle konular hayatta yeniden doğmanın anahtarlarını içerir. Kendinize bu özgürlüğü vermekten çekinmeyin. Olumlu, ödül dolu bir hayat ve karma için adım atmak en doğal hakkınız ve yeterliliğinizdir.

Kısacası içimizdeki var olan uyumu görebiliyor ve onu koruyabilir olduğumuz bir gündeyiz. Karşımıza çıkan ve farklı şeyler yapabileceğimiz fırsatları temkinli olarak ve iyi düşünürsek, değerli ve olumlu duygulara açılabileceğimiz bir gün bizi bekliyor olacak.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 29.Eylül.2016 _ Perşembe
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?