Günle Gelen 29.07.16

Hayatımızın yönü tek bir anda belirir: Onu yaşamak için adım attığımız anda…

Her durumun, oluşumun, ihtiyacın…. kısacası her şeyin kaynağı içimizdir. İster bireysel olsun, ister topluluğa ait her türlü konu da içimizden doğar. Bu yüzden birçok öğreti ya da anlayış, kökenin insan olduğunu ve insandan ortaya çıktığını anlatır. Bugün de iç sesimizin verdiği mesajları toprağa dikip, büyümesi için hareketle buluşturmanın enerjisini yaşıyor olacağız.

İçimizdekilerin enerjisini yayıyoruz. Bu yüzden, hayatımızın yönü söz konusu olduğunda asıl ihtiyacımız olan: Onu bugünkü istediğiniz gibi hayaller ve isteklerle doldurmak oluyor. Bu konuda mini bir tavsiye hatta. Çok geleceğe gitmeyin. Çünkü uzak gelecek düşüncesi bedenimizde henüz yok hissi sebebiyle karşılık bulamayan titreşimlere yol açar. Bunlar da genelde pek sonuç getirmeyen durumlara neden olur. Yakın gelecek veya anda kalmak dediğimiz olgu, bu nedenle çok ödüllendirici bir davranış olur bizlere.

Bugün hem bizim eyleme geçmemiz, hemde başkalarının eylemlerini izlememiz için yoğun enerji ile dolu bir gün. Bakıp örnek alma ve içimizden geleni, ürettiklerimizi, örnek olacak derecede eyleme, işe dökme enerjisini yaşıyor olacağız. Bu enerjinin belirgin bir özelliği var. İçimizdekini eyleme dönünce; büyüsün, yararlı bir şeye dönüşsün diye beklemek. Bu da çevreyi, bazen yapacaklarımızı hatta kendimizi unutmak anlamına bile gelebiliyor. Dikkatsizlik, sakarlık veya farkında olunmayan konularla anında karşı karşıya kalmak demek olacak. Bu tür etkileri yaşamaktan uzak kalmak istiyorsak eğer, sakince gözlemek, bilinçli olarak kendimize yaklaşmaktır.

Bugünlerde büyük ve hayati kurallarımızı etkileyen enerjiler artık yer değiştiriyor. Bugünden başlayarak, artık inat etmek, hayır ben hep böyle yaparım… demek geride kalmaya başlayacak. Buna kapılmamak olumsuz karma sebebi bile oluşturacak bir kuvvete sahip. Yeni kurallara açılmamız gereken bir dönem yaşıyoruz. Buna açılıp, artık ihtiyacımız olan yeni şeyleri çekmeye ve onları yaşamaya ne dersiniz?

Bugünün bir değerli özelliği de olumlu enerjilerin, özellikle insanların sözlerin de bolca duyulabileceğidir. Kulaklarımızın, güzel ve olumluyu çelmesine izin verelim.

Sevgi ve ışıkla kalın…

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 29.Temmuz.2016 _ Cuma
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?