Günle Gelen 29.05.16

Meraklı bir insan kaliteli cevaplar verecektir, meraklı bir kitle kaliteli sorular soracaktır…

Bugün, bize özgü yeteneklerimizi ölçüp, başkalarının yetenekleri ile yanyana geldiğinde ne kadar büyük ve güzel sonuçlar oluşturacağına karar verme günü!

Bu yakınlarda karar vermek üzerine birçok enerji çevremizden geldi geçti… Üzüntülü ifadeleri görür gibiyim. Kaçırdık diye üzülenlere güzel bir haberim var:) Enerjilerin daha da fazlası bizi bekliyor. Ancak… Bunları da elde etmek için birtakım kuralları uygulamalıyız. İlk adımımız biraz kendimize bakmak olmalı. İkinci adımımız ise günün ilerleyen zamanlarında günün getirdiği başkalarına bakmak olmalı. Yeri gelmişken önemli birşeyin altını çizmeli: Bir çok değerli kişi ve kaynak hayatımız için yalnızca kendimize bakmamız gerektiğini söylüyor. Bu elbette doğru! Kendimiz çok önemliyiz ve hepsinde de şunu göreceğiz ‘insan hiçbir zaman yalnız bir canlı değil’. Hepimiz birbirimize derin ve büyük bağlarla bağlıyız. Bu yüzden, elbette ki çevremize bakacağız. Bizi çevreleyen topluluğa bakacağız. Aileye, arkadaşlara veya amaçları için bir araya gelmiş topluluklara bakacağız.

Bugün özelliklerimize, yeteneklerimize biraz dikkat ederek başlayalım. Bugüne kadar bizi biz yapan neler oldu. Bunları güzelce bildiğimize inanıyorum. Şimdi, bunları biraz ölçüp biçelim. Biraz sınıflandıralım, herkese nerede ne kadar yardımı oldu diyelim kendimize. Gün boyu, karşılaşacağımız kişilerin de böyle yetenekleri olduğunu hemen hatırlayalım lütfen. Çünkü bugün böyle birliktelikleri değerlendirirsek güzel sonuçların bizi beklediği bir günde olacağız.

Şimdi, elimizin içinde bugüne kadar üzerinde çalışa çalışa böyle bilinçli ve olumlu hale getirdiğimiz beceriler buketimizin ne kadarının başarı vaadedeceğini görmeye hazır mıyız?
Hazır olalım ve görelim ki, günün getirdiği kişilerle neler yapmak üzere güçlerimizi birleştirebiliriz, ona bakalım. Bakmayı unutursak birbirimizi destekleyelim. Çünkü bu da bir güç birleştirmektir. İşte böylece ortaklaşma ve arkadaş seviyesinde yeniklere açılırız.
Günün enerji akışını, pazarın tatil keyfinden de yararlanarak; kendinize sorabileceğiniz, üzerinde düşünebilecehiniz ve hatta çalışabileceğiniz bir soruyla kapatmak istiyorum.

Bugün, neşeyle ve kalp açıklığıyla çevremizdekilerle aynı fotoğrafta olmaya ne dersiniz?

Esin Batal
Günle Gelen – 29.Mayıs.2016 – Pazar