Günle Gelen 29.04.17

Günle Gelen: Hayatımız için değerli olan …

Popüler olan ve akıp gelenin dengesine bakmak, hayatımız için çok değerlidir.

Bugün, ortaklığı ve tatmini bol arayışlarımız için adım atıyor olacağız. İçinden geçtiğimiz enerjinin anahtar sözcüklerinden biri de hayatın yönleridir. Bugün bu yönlerin içinden geçen trendleri, popüler ve bir anda bizi kolayca etkileyecek olanları görmeye başlıyoruz. Bir şeyleri başlatmaya, ilk defa hayatımıza alıp sürüklemeye başlıyoruz veya bu tür popüler eğilimlerle olan bağımızı bir daha düşünmeye başlıyoruz. Çünkü bunu yapmak da  yapmayı bırakmak da bir yön.

Hayata onu öğrenmek için geliyoruz ve enerjileriyle de onu çeşitli şekillerle yaşamayı seçiyoruz. Bu etkilerden (bugünkü) biri de kendimize böyle davranışlar seçip onlara dahil olmak. Kendimize bakıp, karakteristik özelliklerimize bakıp neyin bize daha uygun olduğuna göre bir denemede bulunuyor olacağız. Aynı zamanda bu enerjiyle çevremizdekilerinden neden ve ne tür eğilimlere dâhil olduklarını öğreniyor olacağız. Kimi zaman neden yapıyorum bilmiyorum ama yapıyorum diyenleri duyuyor olacağız. Böyle sesleri unutmayalım ki sonradan da onlarla iletişim kurabilelim. Çünkü bu seçimleri yaparken önce yaşamak isteyebiliriz. Biraz zaman vermek önemli olacak.
Bugünlerde, gerçekten hayatlarımızda başarılı olacağımız yönleri görme yeteneğimiz artıyor. İçinden geçtiğimiz enerji hepimize ortak bazı etki ve ilhamlar veriyor olacak. İyi yaptığımız bir şeyi yaparken bir anda kendimizi onu iyi yapan başkaları ile de konuşurken veya arkadaş olurken bulabiliriz. Paylaşım alanımız genişliyor. Yine de içe kapanık ve ya öncelikle kendimize sorular soracağımız bir gündeyiz.

Tam anlamıyla ben gibi hissetmeyi ve yapmayı sevdiğim şeyleri bir araya getirince hangi kapıları açabilirim? Ya da açtım?

Günün ilerleyen saatlerinde gelen bir diğer etkiyse, sağlıklı denemelerde bulunmaya, yapma gerçekleştirme isteklerini hissetmeye veya başarılı yön göstermeleri başarmaya başlıyoruz. Beklenmedik beceriler ve sürprizler geliyor olacak. Kimi zaman bunu nasıl becerdiğimizin önemi olmayacak. Ortaya çıkmasına izin verelim yeterli. Çünkü sonrasında geri dönüp baktığımızda bizim için ilham kaynağı, olumlu bir örnek veya hayatımıza yön verebilecek bir destek olacak.

Bir öğretmene veya danıştığımızda iyi olacağını düşündüğümüz kişilere soru yöneltme günü, bugün. Yine de dikkatli olalım. Soruduğumuz soru birine ağır gelirse olumlu yanda durmakta zorlanabilir. Açık olup, zamanı gelince cevap verebilmesi için ucu açık diyalogları yeğleyelim. Olumlu ve ödül dolu olanı çağırmanın yolu, önce içimizdeki arayışlara sonra da çevremizdekilerin arayışlarına bakmak olacak. Önce kendimize sonra çevremizdekilere soru sorabiliriz. Cevaplarını yakın gelecekte hatta yaklaşık bir haftalık süre içinde alıyor olacağız. En olumlu ihtiyaçlarımızdan biri, hayatın birçok yönü olduğunu ve bunları zaman zaman deneyip görüp öyle devam edebileceğimizi hatırlamak.
Kendimizi yalnız bırakmayıp, şefkat ve yardımseverlikle kendimize özen göstermeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla