Günle Gelen 28.05.06

Bir zorluğu bir kere aşan kişi pratik, her seferinde aşan kişiyse bilgedir…

Bugün, çok çalışarak edindiğimiz bilgiyi savunacağımız bir gün olacak. Bilgi, hayatın büyük bir yapıtaşıdır. İçimize dönük zamanlarımızda zihnimiz hep çalışır ve çalışır. Biz buna “bitiktirme” diyoruz. Bu biriktirmeler kimi zaman yetenekler veya beceriler halini alırken, kimi zaman da istekler veya hissettiklerimiz olur. Tüm bu biriktirerek oluşturduğumuz taşları üst üste koyarak, hayatımızı inşa ederiz. Piramitler gibi…
Bu hayat yapılanması süreçlerini yaşarken, farklı duygular deneyimleyebiliriz. Hatta kendimizi derin derin düşünmek için dağın tepesine çıkmış, kasabanın bilgesi gibi de hissedebiliriz.

Günün geneline bakıldığında, kendimizi gördükçe ve fark ettikçe aklımızda bazı soruların belirecegine işaret ediyor. Neler mi belirecek?

Elbette artık elimdekilerle neler yapabilirim?

Böyle zamanlarda, en kısa cevap haydi amaçlarımıza yönelik hayatta adımlar atalımdır. Adım atmak için bu uygun zamanı değerlendirmeye ne dersiniz?

Günün ilerleyen zamanlarında gelen enerjiler bizi denemeye, bakalım olacak mı? sorusuna, yeni bir noktaya, hatta bakalım demeye veya bu olmadı ise bu sefer de hiç bıkmadan, yorulmadan da diğerine geçelim gibi eylemlere götürecek. Kısacası vaz geçmeden, yasadıklarımızdan ders alıp ileriye gitmeye hazırlanmalıyız.

Bugün;
Enerjimizi günle birlikte düşüncelerden alıp çabaya ve konsantrasyona vermeye açılalım mı?

Hepimize güçlü çabalar diliyorum 🙂

Esin Batal

Günle Gelen 28.Mayıs.2016 – Cumartesi

Esin_bilge_bilen_bilgi