Günle Gelen 28.04.17

Günle gelen: Neler olduğunu bilemediğimiz zaman …

Neler olduğunu bilmediğimiz zaman, daha çok çaba vermek için sebebimiz olur.

Bugün, ani olanaklar ve derinden gelen değişimlere karşı esnek olmak için adımlar atıyoruz. İçinden geçtiğimiz enerjiyse bir dört yol ağzı şeklinde. Her ne olursak olalım, nasıl planladıysak planlayalım, bir anda yeni yönlere ve kapılara açık kalarak olumlu olanı çağırabiliyor olacağız. Ayrıca bugün, özellikle arkada kaldığını düşündüğümüz konulardansa yeni fırsatlara bakmamız daha doğru olabilir. Günün olanaklarını içimizdeki endişe ve korkulardan arındırarak daha net görebiliriz. İçimizde istediğimiz noktaya bakarak farkındalık kazanabiliriz. Çünkü bol içe dönük bir günden geçiyor olacağız 😉 Elbetteki bu enerjinin etkisini dahab keşfedebilseniz ve yaşayabilmemiz için kendimize sorabileceğimiz bir farkındalık sorumuz da var.

Her şeyin yeni bir yüzü olduğunu bilseydik, ilk nereye bakardık?

Günle gelen bir diğer etkiyle, çevremizde bize yön gösterebilecek kişileri yeniden keşfediyoruz. Herkesin farklı ve yeni ilgi alanları veya kaynak olabilecek yanlarını görmemiz kolaylaşacak. Burada dikkat etmemiz gereken nokta, yeniayın etkileriyle de üst üste gelince, kendimizle olan diyaloğumuz. “Buna ihtiyacım var, bu benim gerçeğim, ben aslında bunu bu ana kadar kabul etmişim ama doğru değilmiş …” gibi cümleleri söyleme cesareti göstermemiz gerekiyor. Kendimizi sahiplenmenin önemini görüyor olacağız. Karar verme anlarımız ve biçimlerimiz önem kazanabilecek. Bunları yaparken kendimize şefkat göstermeye çalışalım. Hem kendimizi zorlamamış, hem de çevreye verdiğimiz titreşimde olumlu etkileri büyütmüş oluruz.

Günün ilerleyen saatlerinde, içe bakıştan içe kapanmaya doğru giden bir akış yaşamaya başlıyoruz. Dışarıdan görünenin aksine, içeriden gelen değişimi hissetmeye başlıyoruz da diyebiliriz buna. Özellikle hayatımızın ilk 20 yılında olanlara bakmaya başlamalıyız. Çünkü birçoğunu düzelterek, doğru yerden yine yakalama olanağımız olacak. Asıl özellikle vurgulamak istediğim noktaysa önemli bir hayat enerjisi değişimi zamanında olduğumuz. Çok yoğun veya uzun değil, anlık beliren fırsatlar halinde bu değişim. Zaten uzun olsalardı, üzerimizdeki stres ve baskı çok büyük olurdu. Kısa ve onları gördüğümüzde hemen alıp ekeceğimiz tohumlar gibiler. Elbette ne seçtiğimiz ayrıca önemli. Krizler ve başarı tramplenlerini yol ayrımı gibi hayal edelim. Özellikle hayatımızın ilk 20 yılından bize anlamsız gelen bir takım işaretleri dikkatle inceleyelim, çünkü hazineler ve başarıya giden tramplenler gibi olanaklara dönüşebilecekler. Yaptığımız seçimler üstelik yalnızca bizi değil, çok kişiyi ilgilendiriyor olacaklar. Bu yüzden içimizden gelen değişimlerin ne kadar detaylı ve önemli olan sonuçlarını da görme olanağımız olacak diyebiliriz.

Sonunda aradığımı buldum diyen herkesin kattığı renklerden hepimizin en olumluyu alması dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla