Günle Gelen 28.02.17

En doğal duygular, harekete geçtiklerinde bizi doğal bir uyuma ve bağlara götürenlerdir.

Bugün, içimizde karşıtlık, çatışma veya birbirini bütünleyen gibi gözüken duygular hakkında karar vermek konusunda adımlar atıyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz aile, topluluk temalı enerjinin önemli bir etkisiyle tanışıyoruz bugün. Her topluluk birbirine birçok düşünce, duygu ve sezgi verir. Bunlar birikir; etkilenirler, benzeşirler, karşıtlaşırlar, yenilerinin doğmasını sağlarlar gibi bir takım farklı birikimler oluştururlar. Her topluluğun, ailenin bir akışı oluşur böylece. Bugünse bu akışlar içimizde geleceğe yansıyacak şekilde yeni tohumlar oluşturmaya başlıyor ??? Onları ilk defa görmeye, tanımaya başlamak için yoğun bir gün. Yakın gelecekten başlayan zamanlar için düşüncelerini ve önerilerini anlatan birçok kişiyi duyuyor olacağız. Özellikle olumsuz yanları anlatarak başlayabilirler. Ancak sabırlı olup sonuna kadar anlatılanları dinlersek, olumlu ve net olanı duyuyor olacağız. Hatta başta soyut ve ayakları yere basmayan gibi gözükebilir bu bize. Ancak sonunda, her zaman bir karar belirir. Bekleyip gözlemekse en önemlisi olacak.

Bu etki, hepimizi farklı etkileyebilir ancak bir tane enerji ve onun bir yüzünü görüyoruz. Bu konu hepimizde derin yerlere temas ettiği için, bugün özel, enerji, ruhsal veya zihinsel çalışmalar yapmak isteyen herkesi cesaretlendirmek isterim. Bu etkiyi anlamanın ve ondan en çoğu alabilmenin yollarına bakalım şimdi de. Aile ya da topluluk enerjileri bizleri her zaman içinde bulunduğumuz grupları anlamaya ve sorgulamaya götürürler. Böyle zamanlarda, parçası olduğumuz grupların neye ihtiyacı olduğunu, nereden beslendiklerini, kurallarını neye göre oluşturduklarını, onlara neler verdiğimizi, ne kadar olumlu ya da olumsuz olduklarını daha net görürüz. Bu da bizi hangi duygularla nereye gidebileceğimiz konusunda uyarır. Gözümüzün önündekileri bizlere hatırlatır. Bugün de, bu konuda birçok böyle başlığı seçebiliyor olacağız. Farkındalıklara dürüstçe açık olmak bir çok ödül getirecek. Anında bir sonuç beklememiz gerekmeyen bir gün, bugün. Ancak asıl hediye de geleceğe açılan tohumlara izin vermek için, kendimize izin vermemizle gelecek.

İçimizdeki enerjinin, gerçekten gitmek istediği yöne göç etmesine izin vermek için ne yapıyoruz?

Bugünle ilgili en dikkat etmemiz gereken nokta, aniden ya da artık zamanı geldiği için fark ettiğimiz duygusal bağımlılıklarımız olacak. Hatta bu bağımlılıkların çoğu kişiye yansımalarını görüyor olacağız. Aynı zamanda bu farkediş büyük bir de şans, olanak bizler için. Kendimizi sarsılmadan, yeniayın etkileriyle beraber baktığımız aynalardan gördüklerimizle zamanında toparlamaya başlamak için bol destekli bir gün. Çevremize nasıl etkiler verdiğimize bakıp, neye niyet etsek de nelere yol açtığımızı bulmak için birçok fırsat yakalıyor olacağız. Görebileceğimiz bağımlılıklar, içimizde kuvvetli olumsuzluklara yol açabilir. Bu tür duyguları bastırmak yerine onları yaşayıp bize anlattıklarını görmeye çalışmaksa önemli olacak. Çünkü duygularımızın mesajları kararlarımızı etkiliyor olacak. Olduğu gibi ve açık kararlar vermeye ihtiyacımız var.
Duygularımızın bizi gerçek bağlara ve uyuma götürmesine izin vermeliyiz. Bunu yaparken de herkese yansıyan kadar, kendi içimizde de göçler oluyor. Bu iç dünya göçleri, aslında artık çalışmayan duyguları anlamamız için çok kuvvetli anahtarlar olacak. Bu konuda bir ipucu da paylaşmak istiyorum: Diyelim ki bu sıralar odağımızda iş hayatımız var, ancak sürekli çocukluğumuzdan anılar, arkadaşlar, şakalar veya olaylar aklımıza geliyor. Arada doğrudan ilgi göremesek de, daha hayat başlangıç aşamalarımızın sembolleri bize farklı bir mesaj vermek istiyor olabilir mi? Ne dersiniz?
Evet, olabilir, kimi zaman baştan başlamamızı anlatmak, kimi zaman önemli bir bağın eksik olduğunu göstermek veya kimi zamanda artık bize hizmet etmeyen duyguları taşıyan yetişkin devrimizin değişmesi gerektiğini gösteriyor olabilir, pekâlâ.

Günle gelen etkilerine yönelik bu kadar paylaşımdan sonra önemli bir farkındalık sorusuyla bugün için bırakıyorum sizi.

Kendimizin hareket etmesine izin vermek için neye ihtiyaç duyuyoruz?

Sevgi ve ışıkla