Günle Gelen 27.12.16

Şaşırmak ve şaşırtmak, zamanın akışında kalmaktır.

Bugün, enerjimizi dışarıya aktarırken çevremizdekileri ve kendimizi hayatla ve canlılıkla buluşturmayı yaşıyor olacağız.

İçinde olduğumuz, hayatın zevk ve tatlarının yaşama biçimleri öne çıkıyor bugünkü enerji akışında. Bizdeki etkisi ise en küçük denememizde bile kendimize ve çevremize bir canlılık ve de bir elektriklenme getiriyor olacağı. Olumlu ve ödül dolu olan bu elektriklenme, aynı zamanda bizlere bir bakış açısı da getiriyor olacak. Çünkü hayatın içindeki deneme ve yanılmalarımız, bu elektriklenmeyi oluşturuyor. Hayatlarımızı daha hoş ve güzel bir yer haline getirme çabalarımıza bir bakış sunuyor olacağız böylece. Burda durup düşünmemiz gereken en güzel farkındalık sorusuysa :

Herkese ve kendimize canlılık getirebilecek kadar bereketli olan enerjimizi nasıl kullanıyoruz?

Hayatları ve tatları yaşamak bir noktada “ya yaşadıklarımdan zevk alamazsam” endişesine de dayanıyor. Hem bizler hem de içinde yaşadığımız topluluk olarak iyi biliyoruz ki hayattaki en büyük ödüllerden biri “tatmin”. Böylece bugünkü etkiyi daha da olumlu kavramak için farkındalığımız geliyor: Zamanlama yeteneğimizi geliştirirsek veya zamanın akışına dalıp onu daha verimli kullanabilirsek daha tatminli bir hayata giden yolu bulmak için ödül ve başarı dolu denemelere temas eder oluruz. Bugün bu temasları yaşamanın iki önemli yolunu görüyor olacağız: Eleştirmenin zamanı nasıl etkilediği, yani doğru zamanda eleştirmek ve yanlış zamanda eleştirmek. Doğru zamanla eleştiriye katıldığımızda hayatlarımıza yeni alanları deneme motivasyonu ve neşe verdiğini görüyor olacağız. Yanlış zamanlamalardaysa, hayatımızdan tatları uzaklaştırdığını yaşayacağız. Böylece bugün, çocuk yetiştirme, ikili ilişkilerde hangi zamanda ne kabul edilebilir ne kabul edilemez gibi kavramlar üzerine düşünme ve gözlem yapma etkisini yaşıyoruz. Bu etkileri olumlu alıp, gerekirse tam anlamıyla ne olduğunu anlamak için katılmamız, deneyimlememiz bile hepimiz için üst düzey kapılar açıyor olacak kısa süre içinde.

Hayatın bizi şaşırtmasına izin vermek için zamanı kontrol etmekten uzaklaşıp, gerçekten içimizde olan duygu, düşünce ve sezgilerle bırakmamız bugün için çok değerli bir ipucu olacak.

Bugün dikkat etmemiz gereken bir nokta da, hayatlarımıza kimi getirdiğimiz konusunda özellikle farkında olmak. Zamanın akışına kendimizi bırakmak demek olumsuz deneyimin de bir gereklilik olduğuna inanmak demek değildir. Bu enerjiye ışık tutan bir I’ching deyişi bize önemli bir açıklama sunacağı için hepimizle paylaşmak istiyorum: Doğru olmayanda (kişiler) ısrar etmek, yalnızca hayatla ilgili değil, bir daha herhangi bir alana verecek enerjimizden bile soğumakla bize geri gelecektir. Bugün eğer bir biçimde bizlere olumlu ve değişim getireni yakalayamadığımız bir an olduğunu düşünürsek, kendimize ve çevremize hangi kişilerin yerini bir daha düşünürsek olumluya varabiliriz diye hatırlatmamız yereli olacaktır.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?