Günle Gelen 27.04.17

Günle Gelen: Hayat ve seçimler …

Hayatımızı istediğimizi gibi yaşamak için enerjimizin, içindekileri anlamak için de seçimlerimizin tamamına ihtiyacımız var.

Bugün, yaşamak için deneyimlere dalıp çıkmak ve farkındalık kazanmak konusunda yeni adımlar atıyoruz. Ufukta gözüken bu yollara şöyle bir bakış atsam demekten, hepsini yaşaya yaşaya öğrenmek istiyorum’a doğru giden bir etkiyle güne başlıyoruz. Hemen, hızlı ve gün boyu birçok yerde etkili olan küçük köprüler kuruyor olacağız bugün. Yerimizde oturmak değil, hemen o anda gelen o deneyime biraz olsun dalıp çıkmayı seçiyor olacağız. Enerjimizi vermeye ve yeni deneyimlere çok açık bir gündeyiz. Doğal olarak bedenimiz de onu izliyor ve her pencereyi değerlendirmek için istek duyuyor olacağız.

Kimi zaman çevremizdeki bazıları için onun kendine has bir yolu var, hatta ona özel bir enerjisi var dendiğini duymuşuzdur. Bu “özgün”, “özel” olma halinin altında hayatın bütün ana çekim noktalarının dengelenmesi yatıyor. Bu denge, kimseye üstünlük veya farklılık getirmiyor, tam tersine rahatlık ve olumluluk getiriyor. Bugün içinde bu rahatlığı edinmek için, hayatımızı daha dengeli hale getirmek için bir an olsun bir olanağımız olursa ona eğilmeyi seçersek olumlu ve ödül dolu olanı çağırıyor olacağız. Bu denge ve dengeleme çabamızsa hayatlarımıza kalite getiriyor olacak.

Günün ilerleyen saatlerinde, yılın bu zamanlarında gittikçe artan enerjilerle yepyeni yollar aramak için harekete geçmenin enerjisini almaya başlıyoruz. Artarak biriken enerjiler de baharla hissettiğimiz doğum, değişim, yenilenme, amaç belirleme gibi doğal enerjiler. Bu temalar artık daha dişil bir enerji devrine doğru gitmek üzere hepimize yeni etkiler vermeye başlıyorlar. 6 günlük yeni bir enerjiyle böylece tanışmış oluyoruz.

Karar vermenin bol ve sonuçlara varmaya çalışan olduğu bir etkiyi yaşamaya başlıyoruz. Aniden aklımıza gelen, bolca ilham dolu bir başlangıç oluyor hepimiz için. Buradaki önemli noktalardan biri de, aklımıza gelenin ve içimize doğanın peşinden gitmeyi seçip seçmeyeceğimiz. Çünkü onları hayatımıza katıp ilerlerken bir anda kapalı kaldığımız kısır çemberlerden çıkmak için temel atıyor olabileceğiz. Bugünden başlayıp önümüzdeki 6 gün boyunca ektiğimiz tohumları büyütüyor olacağımız bir zaman dilimine giriyoruz.
Çok miktarda deneyim kazanıyor yani günün bitişine kadar bolca şey görmeye başlıyor olacağız. Belki sakin evimizde oturuyor olacağız, ancak yoğun miktarda haber veya bilgi veya zihinsel hareket bize bir yerde eşlik ediyor olacak.
Dikkat etmemiz gereken noktaysa, her elimiz attığımız veya yaşadığımız, gördüğümüz şeyin bize ait olmadığını anlamamız gerektiğidir. Arkadaşımızın önemli bir anında yanında olmamız veya telefonda bize anlatılan başka bir kişinin hayatından önemli haberleri dinlememiz çok değerli olacaktır. Ancak onları biz yaşamışız gibi almamaya çaba vermeliyiz. Bütünü bu yoğunluk, bütünün, hayatın bir parçası Bununla karşılaşırsak, kendimize ve çevremize kimlerle birlikte olduğumuzu ve paylaşımda onların rolünün ne olduğunu hatırlatmamız yeterli olacaktır.

Sürekli değişen hayatımızda neleri başlangıç sayıyoruz? Hangi önemli olayları?

Sevgi ve ışıkla