Günle Gelen 27.04.16

Huzurlu ve tutarlı olan yalnızca bizim değil başkalarının da süzgecinden geçmiştir; bakıp izleri görmek büyümektir…

Bugün, konsantrasyonumuz içimize dönmeye başlar. Neden mi? Son zamanlarda çevremizden öğrendiğimizi artık kendimize uygulamaya, onları kendimizde görmeye başlarız. Burada geçmişten kalan dikkatsizliklerimizi ayıklayınca ne kadar çok şey biriktirdiğimizi anlarız.

Bugün, ses ve görüntü yolu ile alınan veriler ayrıca önemlidir. Bildiğimizi duymak, her gün yaptığımızı ayna da izlemek kendimize dönüp bakmamız gerektiğini gösterir. Bunu çağrıyı izlerken, çeşitli ödüllerin bizi beklediği bir gündeyiz.

Tüm bu izler, çağrılar ve ödüller içerisinde hassas noktalarda barındırıyor. Etik ve adalet… Günle gelen enerji akışlarına bakıldığında etik davranıp, adaletli olmanın önemli olduğu bir zaman aralığının geldiğine işaret ediyor.
Bıraktığımız enerjiler bir şekilde bize geri döner kavramı burada kendisini hissettiriyor. Böyle zamanların önemi bizlerin ne kadar çok olumsuzu bıraktığımız ve zor bile gözükse de doğru olanı seçtiğimiz ile önümüze geri gelecek olmasında yatıyor.

İç dünyamızda büyüyüp hatta kabarıp, dikkatimizi çekmeyi bekleyen çalışmaları açıkça göreceğimiz bir gün, bugün. Çevremize bakıp, kendimizi yokmuş gibi davranamayız artık. Bugünler de kendimizi bir daha keşfetmeli bu iç güzellikleri fark etmenin ödüllü karşılıklarını almalıyız. Çünkü ortada ve verimli olarak bizi bekliyor.

Sevgi ve ışıkla…

Esin Batal

Gunle Gelen – 27 Nisan 2016 / Çarşamba