Günle Gelen 26.04.17

Günle Gelen: Her yol kendi işaretini ve seçimini yanında getirir.

Bugün, amaçlarımızla aynı doğrultuyu alabilmek ve buna açık olmakla ilgili adımlar atıyoruz …

Güne attığımız ilk adımlar, yeniayın da etkileriyle beraber bize işaret edileni görmemiz üzerine. Aslında en küçükten en büyüğe çeşitli yollar ve yöntemler hemen önümüzdedir. Böyle olunca da, onları görebilmek veya seçebilmek kadar bize gelmelerine de açık olmak da çok önemli oluyor. Açık olmamız da, bize gösterildiklerinde onları görebilmek ve alabilmek demek. İçinden geçtiğimiz enerjinin anahtar sözcüklerinden biri de, inşa etmek. Dikkatle bakarsak her malzemenin, her işaretin bir dili olduğunu görebiliriz. O dili çözmek ve konuşmak içinse esnek, açık ve duyarlı olmak gerekir. Ancak böyle olabilirsek, olumlu ve huzurlu olanı çağırıyor oluruz. Peki nasıl çağıracağız? Sorunuzu duyar gibiyim. Öğrendikçe, yolları görebildikçe, anladıkça veya seçebilmek için farkındalık sahibi oldukça huzur ve adım atmak da beraberinde geliyor olacak.

Hayatımızın çeşitlilikle sarılı olduğunu gördüğümüzde, neler kazanabiliriz?

Günün özellikle öğleden sonraki bölümlerindeyse bir çeşit hazine avı bizimle olacak. Çevremizde, olumlu ve yön gösterici olana sahip oldukları halde bizlere aktarmakta zorlanan kişiler olabilir. O kişilerin farkına varıyorsak onlara ulaşmanın tam zamanı. Onları topluluklara dâhil etmek ve kendilerini sakladıkları yerlerden dışarı davet etmekse bize değerli şeyleri katıyor olacak. Aslında yavaş ve hassas bir miktarda hareket etmek daha doğru olur. Aşırılıksa istediğimizi elde etmek için bugün olumlu sonuçlar vermeyecektir. Özellikle belirtmek istiyorum, eğitim ve paylaşım çalışmaları da öğleden sonradan itibaren daha etkili sonuçlar veriyor olabilecek bizler için 😉

Günle gelen bir diğer etkiyse, çevremizde dengeli ve kendi hayat çizgisinde ilerleyen kişilerle karşılaşıyor olabileceğimiz. Bu kişilerin, bizlere uzak gelen işleri bile doğal bir akışla yaptığını görebilir veya beklemediğimiz kadar kendileriyle barışık olduğunu da fark edebiliriz. Böyle bir konumda olmanın en büyük sırlarından biri organize olmaktır. Zihnimizi, hayatımızı organize etmek çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bugün buna başlamanın ya da zaten yaptığımız bir plan veya çalışma varsa sıradaki aşamaya geçmenin tam zamanı.

Ailevi ilişkilerin de içinde hareketlenmelerin olacağı bir dönemden geçiyoruz. Kısa bir dönem bu, 4 gün kadar. Ancak yakın grup ilişkilerinde herkesin daha çok ebeveynlik yapmaya yakın duracağı zamanlardayız. Herkesin herkese verici davranması ve onların isteklerini karşılamak üzere aşırı bir duyarlılık göstermesine tanık olabiliriz. Bu konularda yeterince gözlemci ve açık olursak, davranış ve ilgi göstermelerin altında gerçekten yatanları anlamak için değerli ve aydınlatıcı noktalar bulabileceğiz.

Sevgi ve ışıkla