Günle Gelen 26.01.17

Hayatlarımızın yorumunu yaparken iki büyük adım vardır: Sağlıklı mesafe ve sağlıksız niyet.

Bugün, kendimizi güvende hissetmek ve birikimlerimizi geleceğe iletmek alanında önemli ve gerçekçi bazı tablolarla karşılaşıyor olacağız.

Günün etkilerini doğuran enerjinin anahtar sözcükleri, bugün için bizleri kendimize gerçekten yararlı olan konular konusunda uyarıyorlar. Bu konuların genel özelliği bizler için neyin, ne kadar sağlıklı olduğu hakkında bir daha düşünmek olacak. Günün ilk etkisiyle, kendimizi sağlıklı anlatabilmek için yapabildiğimizse en sağlıklı mesafeleri koymak, korumak veya oluşturmak için adım atmak. Kimi zaman bu eylemin baş aktörü biz olduğumuz gibi kimi zaman da seyircisi olup görüyor veya bizlere yapıldığını yaşıyor olacağız. Çünkü her enerji, hem yaşanılan hem de yaşattığımız etkilerle gelir hepimize. Mesafe konusu, hayatlarımıza olumluyu ve ödül dolu olanı çağırmak için değerli bir anahtar olacak. Bu konunun küçük ancak önemli noktasıysa, gerekirse kendi kontrol hissimize mesafe koymamız. Her şeyi kontrol etme veya edebilme isteğimizin bizlere verdiği zararı görebilir ve onunla aramıza sağlıklı bir mesafe koyabilirsek, kendi “sağlıklı” halimize ulaşmak için büyük bir adım atıyor olacağız.

Sağlıklı olanın bizi sarması, bize bulaşmasına nasıl izin verebiliriz?

Günün en yaygın etkisi olarak, yeni ayla beraber gelecek olan kendimize faklı yaklaşımlarla bakabilmek için bir alan geliyor. Hisler ve düşünceler alanında, önemli maskelerin düşmesiyle birlikte kendimizinkiler dahil sağlıksız niyetleri görebileceğiz. Bu ciddi ve sınav verdirici bir seçim hepimiz için. Çünkü bu seçimi ciddiye almazsak, önümüzdeki 4 yıldan uzun bir süre için bu olanağı görmemiz gecikiyor olacak.

Kendimize karşı sağlıksız niyetlerden arınmanın ilk adımı bir soruyu cevaplamaktan geçiyor: Kendime örnek oluyor muyum?

Yapmak istediklerimizi çevremize aktarıp onları paylaşmadan önce kendimiz yapacak hale gelmek için adım atmamız gerekiyor. Çünkü insan enerjisinin önemli bir prensibi de, enerjimiz göründüğü gibi olmadığı zaman hayatımızı oluşturan her şeyin bizi olduğumuz hale getirecek şekilde etkilemeye başlamasıdır. Bu etkilemeleri hepimiz bir biçimde yaşamışızdır. Bazılarının sonuçları gerçekten çok farklı olabiliyor.

Kendimizi en geniş, uçlara erişebilir hale getirmek için olanaklarla karşılaşıyoruz bugün. Bir şeylere ulaşmak için amaçlarımızı bilebiliyor ve onları yapabilmek için gerekli örnekleri de seçebiliyor olabileceğiz. Burada önemli olan, kendimize de yol gösterebilecek örnekleri oluşturmak olacak: Davranış örneklerini, düşünce örneklerini, gerçek his örneklerini, inkar ve yanılgıda ısrarı bırakmayı sağlayan ve tersine teşvik veren örnekleri…

Olumsuz ve artık bize hizmet etmeyenden sağlıklı mesafelere çekildiğimizde rahatça görebileceğimiz sağlıksız niyetleri bırakmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?