Günle Gelen 25.06.16

Enerjimizi durgun olmaya verebiliriz. Bunu seçmek; hareket etmek için içimizde alan açmak ve ona hazırlanmak olacaktır….

Bugün, Sakinlik enerjisini bir süre boyunca araştırıp yaşamaya başlıyoruz. Geçtiğimiz bir süre boyunca, hayatımızda uyum arayışı enerjileri ni yaşadık. Enerjilerle başa çıkmaya çalışmak, kimimizi yıpratmış olabilir. Bundan sonra biraz toparlıyor olacağız. Hayatımızı derinden yönlendiren bir enerji bu. Bize sakin olup hareket ve durağanlık arasındaki bağı yaşatıyor olacak. Şimdi, herşeyi bir kernara bırakıp derin bir nefes almaya hazır mısınız?

Durağanlığın enerjisini yaşıyor olacağımız bu zaman diliminde, kendimize ilk alacağımız olumlu ders, düşünerek konuşmak için önce nefes almak olacak. Biliyorum, çok duymaya alıştığımız bir söz gibi geliyor. Önce nefes alalım…! Değişik bir bakış açısı ile ele alacağız ancak başlamadan önce içimizde fark etmemiz gereken ufak tefek bir birkaç şey olduğunu düşünüyorum.

Birbirimize destek olup içine enerji koymadan sözler sarfetmemeye ne dersiniz?
Ve… nasıl oluyorda enerjisiz sözler söyleyebiliyoruz?

Çünkü içimizdeki tüm düşünceler aslında bir enerji. Bu enerjilere  yolu da sözlerle açıyoruz. Böylece söze enerji ile yol açmayı kaçırıyoruz. Enerjimizi hissettikten sonra mesajı vermek daha doğru bir deneyim veriyor aslında. Birbirimize olan desteğin tam anlamı da burada yatıyor. Birbirimizin değerini bilmek büyük bir ödül bizim için.

Sözlere hayat vermeden önce sessizliğe büründük. Bu nedir şimdi? Bu bir dağ gibi durmaktır. Ta ki hayatın bu aralar getireceği her yeniliğin ne olduğunu anlayana dek sakinliğin tadını çıkarmaktır. Kim bilir bu konuda belki zen konu başlığı ile paylaştıklarım ilginizi çekecektir. Kısaca bir hareket daveti olana dek sakince durmaktır. Durgun sular gibi harekete hazır olup biriktirdiğimiz enerjiyi vermek için doğru çağrıyı beklemeye ne dersiniz?

Bu olumlu ve ödüllü bekleyiş elbetteki içimizde de birçok yere ışık verecektir. Zihnimiz alışkanlıkla çalışmaya başlayıp onu açıklamak isteyebilir. Kendimize sormamız gereken soru: Sakin kalmak konusunda kendimize nasıl yardımcı oluruz? Çünkü çok çalışan zihin kaygılar üretiyor olacaktır.


Kaygılarımızı fark edip, ancak onların esiri olmamak niyetiyle…

Esin Batal

İletişim ve danışmanlık icin: [email protected]

Günle Gelen – 25.Haziran2016 – Cumartesi