Günle Gelen 25.05.16

Başarı tek başına kontrol değildir, bilgelik ve gerçekçilik ister…

Bugün, beklemediğimiz bir gerçekçilik ile karşılaşabileceğimiz bir gün. Gerçekçilik her zaman doğru olmayabilir, ancak bize detayları verir. Bu detaylardan memnun olabiliriz de, olmayabiliriz de… Bugün istemeye ve istememeyi ayırt etmeden önümüzdekini görmeye hazır mıyız?
Böyle zamanlarda güçlü ve başarılı olan nokta ilkeli, prensipli olup detayları gerçeklerle ilişkili hale getirmektir. Kısacası… Bütünlük düşüncesini amaçlamak bize bugün güzel adımlar getirecek 🙂 Etrafımızdaki en ufak bir ayrıntıyı bile inceleyip gözetmeye ne dersiniz?

Bugün bol konuşma eğiliminde kişilerle sıkça karşılaşabiliriz. Karşılaştıkça da karşımıza çıkan konulardan etkileneceğiz. Etkileneceğiz çünkü yeni konular duydukça Bunlardan biz neler kazanabiliriz, nasıl ileri gideriz diye düşüneceğiz. Ufuklar, gözlerimiz içindir. Bugün gökyüzünün ucunu düşlemek bize doğal gelecek ve yararlı hayalleri kuracağız. Bu hayaller ile günün ilerleyen saatlerinde anda kalıp bizim için doğru olanı gruplara, iş arkadaşlarımıza duyurabiliriz. Geceyle beraber, herkesin yararına konsantre olmaya ne dersiniz?
Burada önemli olan, zihinde takılı kalıp her an bir kafa karışıklığına kapılmamak. Sezgi ve duyguları dinlersek, bilgeliğe ulaşabileceğimiz bir gündeyiz. Bugün, önümüze çıkanları anlamak için sakince düşünüp, içimizden güç alırsak kendimizi ödüllendireceğimiz bir gün.

Kendimizin ne kadar değerli olduğunu görüp, berrak yollarla başarıyı adımlamaya ne dersiniz?

Esin Batal

Günle Gelen – 25.Mayıs.2016 – Çarşamba