Günle Gelen 25.04.17

Günle Gelen: Anladıkça, özen gösteririz; Dilini çözdükçe önemini daha çok kavrarız.

Bugün, açık yüreklilikle özen göstermek ve akıştaki yerimizi bulmak üzere adımlar atıyoruz …

Hayatta, her zaman riskler vardır. En büyük risklerden biri de bir kişi veya durum için verdiğimiz özenin, o anda çevremiz tarafından olduğu gibi anlaşılamamasıdır. Herkes için bir özen göstermemiz doğaldır. Zaten doğada da birbirimiz için özen gösterip, ilgi verdikçe ve hassas davrandıkça insanın bugüne geliş yolculuğunu tamamladık. Günle beraber içinden geçtiğimiz enerji, beklenmeyenleri ve sürprizleri bir kenara bırakmamız konusunda desteklerken, insan hayatını besleyen anlamak ve özen göstermek amaçlı her türlü çabaya doğru da yönlendiriyor. Bahsettiğim bu yönse çok kuvvetli. Ayrıca bu yönde kalmayı seçersek de günün önemli bir kısmında bizi kolayca ve derinden etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Zihnimizi bir yöne doğru çevirdiğimizde, odaklandığımızda neler kazanıyoruz?

Zihnimizin bizi olumlu ve destekleyici biçimde bütünlemesi için tek bir şeye ihtiyacımız var; zihnimizi eğitmek. Çünkü zihnimizi eğittikçe, bilgilendikçe ve anladıktan sonra zihnimiz bizi olumlu ve ödül dolu bir yöne götürüyor olacak. Günle beraber bu olumlu yönde yolculuk etmeye başlıyoruz. Gün içinde bakım vermek, özen göstermek ve dilini anlamak üzerine yenilik getiren bir yol geliyor bize. Bu yolun artılarından biri de, gün boyunca her türlü alandan gelebilecek olan bütün ani ve yön değiştirtici son dakika haberlerine karşı da dayanıklılık. Eğer yüzleşmekte zorlandığımız bir alan varsa doğru zamanlardan biri bugün diyebiliriz. Dikkat çekmek istediğim noktaysa bu yanlışı doğruya çevirebiliriz demek değil. Ancak, büyük adımlar atabilmek, ilerlemek, zorlukları özenle anlamak için çok olumlu ve güzel bir aralık demek!

Günle gelen bir diğer etkiyse, hayatımızın yönünün aramak üzerine. Bu çok önemli olduğu kadar aslında normal bir etki ve konu. Çünkü hayatlarımızın tek bir yönü yok! Her yönde yaşanıp, alınabilecek yollar ve doğrultular var. Bu konudaki en büyük dikkat etmemiz gereken nokta, herkesin bir yönden ilerlemesini ya da bir yönü yaşamasını öncelik olarak söyleyenlere kapılmamak. Bu koşullanma hayatımıza, ben bu yönde yürüyorum ve hayatım değişti, çok iyi oldu, sana da çok iyi gelecek, yapmalısın gibi cümlelerle girebilir. İşte gün boyu bizlere eşlik eden az önceki dayanıklılık veren etki bize seçersek buna da hazırlıyor olacak. Bu cümleler bizi başkalarını kendimize örnek seçmeye yaklaştırabilir. Yalnızca kendi merkezimizde kalmaya özen gösterirsek olumlu ve ödül dolu olanı bulmaya daha yakın olacağız.

Günün ilerleyen saatlerinde, önümüze sıkça kendimizi aşmamız ve gelişme alanlarımızı bulmamız için konu başlıklarıyla karşılaşıyor olabileceğiz. Bu başlıklara uzanmak ve o alanlarda ilerlemek için çaba ve özen gösterirsek büyük değişimleri de görebileceğiz. Kendi sınırlarımızı aşmak ve bunun için çaba vermek veya asıl kendi gerçeklerimizin rehberliği için çabalamak yeni kapılar açmak demektir. Son zamanlarda önümüze sıkça gelen ne varsa, hayatımızın düzeni için önemli olacak olan noktalardan biri de bu. Aynı yerden devam edince, çocukluk ve yetişkinlikte tekrar eden ve hayatımızın içine saplandığı kritik noktaları da görebiliriz. Önemli olan kendi gözümüzün gördüğünü, aklımızın düşündüğü ve kalbimizin hissettiğiyle birleştirecek kadar açık ve doğal olmamız. Bugüne kadar sıra dışı gözüken ve zor geleni kucaklamamız gerekiyor …

Sevgi ve ışıkla