Günle Gelen 25.01.17

Enerjimizi bir konuya vermek istediğimizde, en büyük onay kaynaklarımızdan biri hayal gücümüzdür.

Bugün, hayal gücümüzün içine kapanıp orada olmak veya çevremizdekileri etkilemek için dışarı çıkmak üzere iki farklı yönde adımları deneyimliyor olacağız.

Her enerjinin, içimize, yaptıklarımıza, diyaloglarımıza, çevremize, inandıklarımız ve bildiklerimize, hatta geleceği anlama biçimimize etkileri vardır. Bu etkiler içinde öyle bir etki cinsi var ki, onu yaşarken veya yaşamlarımızla yan yana getirirken yalnızca onun bizlere sunduğunu almamız gerekebiliyor. Çok baskın etkilerle karşılaşabiliyoruz. Kimi zaman bir insan olarak, kimi zamansa bir davranış olarak karşımıza çıkabiliyor bu etki. Bugün, çevremize adapte olmayı seçmeyip, ortak işler yapmayıp, yalnızca kendi dünyamızda kalmayı seçiyor olabileceğiz. Bu çok kuvvetli bir etki. Onu seçmesek veya bizimle etkileşmesine izin vermesek de, böyle seçimler yapanlarımızla hep yan yana olacağız. Grup çalışmalarımız yavaş, toparlanmaya ihtiyaç duyan ve kendine yeniden yön çizmeye çalışan bir hal alabilir. Bunu avantaja çevirmenin güzel yolları da olacak elbette. Değerlendirme, kısa süreli planlar yapma, bakalım nereye ne kadar zaman da varmak için çabalayabiliriz gibi destek çabaları verebileceğimiz önemi bir gün olacak bugün. Günle gelen enerjilerde nadiren gelen bir etkidir, bu. Hayatlarımıza uyum, ilerleme hissi, cesaret ve gerçekleri görmemiz için gelen etkilerden biridir aynı zamanda.

Öğlenle beraber, günün başlangıçlara vurgu yapan enerjisi bizlere yeni bir etki vermeye başlıyor. Tutkuları yani büyük istekleri öne çıkaran bir etkiyi yaşamaya başlıyoruz. İddialarımız, ani değişikliklere yol açan düşünce ve kararlarımız, yaptıklarımızın sonuçlarını olumlu ya da olumsuz da olsa yoğun biçimde hissetmekle karşılaşıyor olacağız.

Hayata yön veren, sınırmış gibi gözüken ancak yaratıcı ve asıl ilerlemelere yön veren birçok alana sahibiz. Bu etkiyle beraber, bu alanların bizleri nasıl yönlendirdiğine bakıyor olacağız. Aslında bu etki, bir yetkilendirme, yetkinin geldiği kaynağı da anlama içeriğine sahiptir. Bizi neyin yöneteceğine tanıklık ederiz. Her şeyi yaparken birden çok sebep vardır. İşte bugün de bu sebeplerin içinde en açık, en çok öne çıkanlarını anlamaya yönelik olanaklarımız olacak. Bunları görmek ne işe yarayacak gibi pratik bir soru soralım kendimize. Cevabı da kolay olsun: Çözüm bulma yeteneğimiz gelişecek. Tutkulu olduğumuz anları, konuları ve etkiler görmek, onlarla ne yapabileceğimizi anlamak ya da bize nelere getireceklerini anlamak için önemli olacak.

Diğer taraftan sezgilerimizin ne zaman öne çıkacağını bilmekte de zorlanabileceğiz bugün. Eğer onları dinlemek bizim için ekstra önemliyse, özellikle öğleden sonra bir ara mutlaka sessizlikte kalmaya veya dikkatli biçimde kendimizle ilgilenebileceğimiz bir günlük plana ihtiyacımız olacaktır.

Bir sonuç elde etmek için ne kadar güçlü etkilere ihtiyacımız var?
Tek başımızayken ya da bir topluluktayken etkilendiğimiz şeyler birbirinden ne kadar faklı?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?