Günle Gelen 24.12.16

Davranışlar, sözcüklerden çok değil, farklı şeyleri anlatırlar.

Bugün, enerjimiz, sözlerimizden öte davranışlarımızda beliriyor ve bir değişime yol açmak üzere yalnızca o davranışı paylaşmamızı bekliyoruz.

Örnek aldığımız bir insan var mı sorusuna birçoğumuz bazı önemli, aileden veya kilit kişileri söyleyebiliriz. Ancak geçekten örnek olmak ve almak için neye ihtiyacımız olduğunu açıkça söylemek veya bilmekte bir boşluk yaşayabiliyoruz. Bu zorluk, paylaşma azlığından geliyor. Örneğin oluşması için hayatımıza prensipleri çekmemiz ve çevremize vermemiz gerekir. Eğer bir prensibi görüyor ancak uygulamakta veya göstermekte pürüzler yaşıyorsak, onu paylaşamıyoruz demektir.

Davranışlarımızın titreşiminin baskın olduğu bu enerjinin etkisiyle bugün, hayatlarımızın ilk bölümlerinin ve devirlerinin bizlere kattığı dersleri yansıttığımız mesajlar veriyor olacağız. Bu mesajlar, artık hayatlarımızı daha güzel ve olumlu yaşamanın yollarını anlatıyor olacak. Elbette bu mesajları bir anda, sanki bir anons gibi değil, bir anıyı paylaşırken, eskiden gittiğimiz bir dans kursundaki figürü ayağa kalkıp gösterirken veya şunu bundan sonra böyle yapalım diye gösteriyorken veriyor olacağız. Sözlerle değil, herkesin odağına alabileceği yeni davranışlarla paylaşırken yapıyor olacağız.

Davranışları gözlemek ve kişileri dinlemenin farklı olduğunu görmeye ne kadar açığız?

Davranışlara bakmaya gelince, önemli olan geçmişten gelen yargıları geride bırakıyor olmamızdır. Bugün bu bırakabilme için önemli bir etkiyi yaşadığımız bir gün olacak. Geleceğe bakma etkisiyle dolu olacağız ve bu bize nerede ne olması gerektiğine dair farkındalıklar veriyor olacak. Davranış bilgisine sahip olmak ya da nerede hangisine ihtiyaç duyacağımızı bilmek hayatlarımıza olumluluk ve ödül dolu olanı getiriyor olacak. Dikkat etmemiz gereken nokta, ortaya çıkmasını istediğimiz şeyi yalnızca anlatarak herkeste kuşku ve görmüyorsam niye yapayım sorusunu uyandırmak olacak. Böyle durumlarla karşılaştığımızda, eyleme geçmemizin ortama ne fark katacağını hatırlatmamız hepimize yararlı olanı getiriyor olacak.
Günle gelen enerjinin bir etkisi de, bugün bazı önemli ve zor durumları kolaylıkla görüyor olacağız: Çifte standart uygulamaları ve bunu açıkça söyleyip ifade ettiğimizde gördüğümüz dirençler. Bu tür durumlarla karşılaştığımızda iki önemli hissin ayrımı biz aydınlatıyor olacak. İlki, topluluklar gelenekler oluşturmayı çok seviyor ve bize bu gelenekleri yapmamızı söylüyorlardır. İkincisiyse, hepimiz dirençleri gördükçe değişim getiren noktaları görüyoruzdur. Bu ikisini ayrımı ile kimin hangi tarafta olduğunu kolayca ayırt ediyor olacağız. Ayrıt ederek te hayatımıza olumlu ve değerli olanı katıyor olacağız çünkü gün içinde sıkça biz de bu durumların bir tarafında kalıp kararlar vermeyi yaşıyor olacağız. Elbette bunların hepsi bir seçim ve neyi seçtiğimizin bilinci hep bizimle olacak. Geleceği etkileyen davranışları yapmak mı, yoksa etkileneceğimiz davranışlara dirençli olmak mı soruların gün içinde bizimle birlikte her yerde karşımıza çıkabiliyor olacak.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?