Günle Gelen 24.10.16

Hayatımızdaki her yeni, bizim için bir konuda öncülük yapıyordur.

Bugün, bütün dikkat dağıtıcı etkilere rağmen öncü veya lider yeteneklerimizi buluyor olacağız…

Hayatımızda birçok dikkat dağıtıcı etkiyi görüyor olduğumuz bir gündeyiz. Bütün bunların arasında geleceğe bakıp bizi onlardan sıyıran etkiyi yaşıyor olacağız. Özel bir birleşim, bu. Çünkü, uzaklara konsantre olmakla içimizden geleni keşfetmek aynı anda çok nadir denk gelir. Çünkü, bir Zen deyişi gibi, nereye bakıyorsak orası bize görünür. Hem kendimiz olacağız, hem de keşfettiklerimizle başkaları ile uyumlu olacağız.

Uyumu yaşamak için nelere açılmaya hazırız?

İçimizden gelen ya da katıldığımız her yenilik, bize bir farklı konuyu anlatıyor. Böylece biz de bu yeniliğin enerjisiyle kararlar alıyor olacağız. Bu kararlarımızda değerlerimizi oluşturan kavramlara dikkat ediyor olmamız olumlu ve ödüllü bir hayat için çok önemli. Dün boyu, içimizde bizi bağımlı hale getiren önemli konulardan arınma olanağı vardı. Bugünse böyle bir iç dünya ameliyatının boşalttığı yere pansuman ve buradan yeniden başlama etkisi bizimle. Bu sebeple önümüzdeki 13 günlük dönemde sakinlik, içe çekilme, dünyadan gelen mesajları dinleme, yeni insanlardan gelen yeni enerjilerle tanışmaları sıkça görüyor olacağız. Kendimize bu alanda yer açmamız, kendimize güzel bakmamız anlamına geliyor olacak.

Şimdi bir soruyu duyar gibiyim: Bu enerjiler herkese etkiyorsa herkes yeni kişileri bekliyorsa, kim o zaman bu yeni enerjilere bize getirenler? İnsanların çeşitli enerji kullanma biçimleri vardır. Bunlara göre kararlar alırız. Örneğin beden merkezli enerji kullananlar her zaman ilk hareket kararını alıp çevresine kararlarına götürenlerdir. Böylece yukarıda yazdığım gibi, enerjiler ve etkileri ile tanışıyor oluyoruz. Bu süreç, hız ve kararlar hepimize göre elbette ki farklı. Bu yüzden bize geleni tanımak ve onun etkisini kullanmak önemli olan burada.

Bugün dikkat etmemiz gerek bir konu da, günlük dertlere yani sığlıklara düşmek olacak. Gücümüzü korumaya çalışıp, egomuzu kaybetmeme ısrarında kalırsak, istediğimizi yaptırabiliyor ancak bütün çevre uyumumuzu kaybediyor olacağız. Böyle bir durum yaşarsak, birbirimize destek olmak için neyi ne uğruna feda ettiğimizi hatırlatmamız yeterli olacaktır. Çünkü denge hissi Kasım ayına doğru ve ayın içinde gittikçe daha da önemli olacak.

Verdiklerimiz ve aldıklarımızla değil, yaşadıklarımızla dengeyi sağlamaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 24.Ekim.2016 _ Pazartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?