Günle Gelen 24.06.16

Kendini adamak paylaşmanın temelinde yatıyor; herkesin sahip olduğu en değerli temelimiz oluyor..

Bugün, elimizdekilerin uyumuna bakmaktan öteye, uzağa bakmaya başlıyoruz. Ufukta, bunlarla lne yapmak istiyorsak onun için gerekli olanı kabul etmeye başlıyor olacağız.

Uzaklara yolculuk için her türlü hazırladığımız tamam olmalı değil mi? Peki bu son zamanlardan yeterince ders aldık mı?

Bütün herşey tamam olmalı ki, güvenli bir biçimde yola çıkabilelim. Bunun için de, bütün detayları özellikle de zayıf ve istediğimiz gibi olmayan noktaları bilmemiz, iyice anlamamız gerekir ki, nerde ne olduğunu bilelim.Elimdeki bu ve hedefin olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım diyebilmek sizce ne ister? Tek şey ister: Mütevazı bir kabul!. Böylece bir daha benzeri bir yolculukta neyi daha iyi yapmamız gerektiğini de daha iyi biliyor olabiliriz. Bugün, gelecekte yapacağımız atılımlar, yeni hareketler için elimizdekine bakma günü.
Ne var elimizde ve ne kadar iyi?
Ne durumda?
Ne kadar süre daha dayanır?
Neyi paylaşırsak daha iyi olur?

Bu soruların cevaplarını konuşmak için çaba gösterirsek bol ödüllü bir gün yaşıyor olacağız.

Bugün, aklımız veya baktığımız yerler çokça yükseklerde kalırsa eğer, beklenmedik konuların önümüze geleceği bir gün aynı zamanda. Sürprizlere toleranslı değilsek önümüze bakmayı unutmayalım. Hepimizin birlikte olduğumuzu, bütün dünya olarak beraber yaşadığımızı hatırlamamıza ihtiyacımız var. Beklenmedik olaylar için birbirimizi uyarmaya, destek olmaya ihtiyacımız var. Bu bir zorunluluk değil bir emek, bir paylaşım aslında. Bunu birbirimize verirsek olumlu ve önemli adımlar atmış olacağız.

Dikkatli olmayı ve önümüze bakmayı sık sık hatırladıktan sonra, topluluk ruhunu canlı tutmaya yönelik enerjileri yaşıyor olacağız. Bunu nasıl mı yapabiliriz? İki adımlı bir yolu var. Önce egomuzu kontrol edelim: Ne kadar öndeyim? Ne kadar herkesle eşitim?
Sonra da, elimdekileri nasıl kullanırsam herkese yararı olur?

Günün getirdiği bir enerji var ; hayatın ritmini kullanmak için uyum gerekir! Böylece hayatla hareket etmeye kendimizi adarız.

Tutkuyla adım atmaya ve inanmaya ne dersiniz?

Esin Batal

Günle Gelen 24 – Haziran -16