Günle Gelen 24.05.17

Günle Gelen: Anlamak ve emek vermek …

Anlamak ve beraber emek vermek için atılan her adım ve ürünü, hayat farkındalığımıza yeni bir sayfa açar.

Bugün, dikkatimizi yükseltmek ve anda kalmak için hep birlikte ihtiyacımız olana doğru adım atıyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz enerjinin bugünkü etkisi, uyku sırasında yani günün en erken saatlerinde başladı. Uyanışlar yaşamak için önce kendimizi bazı eski ve başka etkilerin altında kabul ederiz, yoksa uyanma anlamlı olmazdı. Elbetteki eski ve yeni bir takım etkiler her zaman olacaktır, hem üstümüzde hem de çevremizde. Erken saatlerle beraberse çevremize ait his ve gözlemlerimiz artıyor. Hatta uykumuzdaki bu gözlem ve hislerimizden kalanları, rüyaların içinde birleştirerek ve yorumlayarak başlıyor olabileceğiz. Dikkat çekmek istediğim noktaysa hepsinin bir denge için gerçekleştiği. Dengeyi hatırlayarak, yargılamadan karşılayalım olanları.

Gözlem ve farkındalığımızı hayatımızdaki ilerlemeyeni görmek için açıyor olacağız. Hatta çevremize kendimize benzeyen kişileri toplamış olabiliriz. Önce bunun farkında varmaya çalışalım. Ćünkü bugün, bu aynı türlerin bir araya geldiği toplulukların özellikle olumlu olmayan yanlarını görebiliyor olacağız. Gördüklerimiziyse kabul edip, derinden nerelere işlediğini görebilirsek olumlu ve ödül dolu olana erişiyor olacağız.

Günle gelen bir diğer etkiyse, günün ilerleyen saatleriyle bir grup, bir topluluk, dünyada yaşayan herkesle birlikte olmanın etkilerinden biri olacak. Birbirimize sunabileceğimiz her şeyden anda kalmamız için bize uygun olanı seçmek. Oldukça dünyevi enerjilerin zaman aralığında olmamıza rağmen bu enerji ve etkisi bize biraz iç sesimizle ilgili nefes veriyor. Bu etkiyi en olumlu şekilde almanın yoluysa, teslimiyetten geçiyor. Şu ana teslim olmayı işaret ediyor bize, bu etki. Siyah-beyaz, eski-yeni veya doğru-yanlış ayırmadan teslim olmak, günün tamamında bize büyük artılar veriyor olacak. Zamana bakmadan o anda orada ne varsa onu almak için teslim olmaksa, bu etkinin önemli noktası. Günle gelen bu enerjinin etkilerinden daha fazla yararlanabilmek amacıyla kendimize sorabileceğimiz farkındalık sorularımızda var tabiki.

Şu anda çevremizde ne görebiliyoruz? Onlardan hangilerini alabiliyoruz? Hangilerini almaya açığız?

Günün en son saatlerinde, detaylar ve onları kullanmak konusunda gözlem ve yeteneklerimizi artıyor olacak. Çalışmak veya zorlandığımız konuların çözümlerini bulmak için başarıyla hareket etmek adına çok uygun zamanlardan biri olacak hepimiz için.

Sevgi ve ışıkla