Günle Gelen 24.05.16

Ne kadar çok kişiye sorarsak da gerçek o kadar değişmeyecektir…

Bugün, kalabalıkların her zaman doğruyu göstermeyeceğini göreceğiz. Bunu bir çok seviyede yaşayabileceğimiz bir gündeyiz. Böyle dönemlerde, kimi zaman üç kişi düşünce ayrılığına düşerken, kimi zaman yüz kişilik bir topluluk kararsızlık yaşayabilir.

Bugünlerde çeşitli konularda enerjiler, sanki büyük heyecan içindeler gibi gün içinde birden fazla kere tekrar tekrar beliriyor. Bu ne demek… Birlikte olduğumuz kişiler ya da biz, iç dünyamız yani, bazı değişken rüzgarlara kapılabiliriz.

Simdi güven konusunda biraz içimize bakalım.
Kimsenin kafasında net bir cevap olmadığında, kendi içimizdekine güvenmeye ne dersiniz?

Bugün, çevremize yeni güzel insanlar katmak için de çok iyi bir zaman. Bir topluluğa fırsatlar sağlayarak, yeni fırsatlara ulaşmak için uğraşırsak ödüllerin belirmeye başlayacağı bir gündeyiz. Çevremizin enerjisi ile büyümenin yararını göreceğimiz bir gün yaşıyor olacağız.

Hep beraber gülsek de, zorlansak da, ileri gitmek için yine de çevremize tutunmaya hazır mıyız?

Bu kadar birlikte üretilen enerjiler tabi ki, çeşitli sorular, duygular, düşünceler veya işler olarak kendini belli edecektir. Böyle zamanlarda hem pratik konuları görmek önemli, hem de bir işe yaramayacak konuları elemek. Sonuca gitmek ve gitmeyecek olanı elemek gibi. Bunları yapmak bize keşif getirecektir. Bu keşifler, yeni noktaları açacak ve bizi daha da güzel çözümlere ulaştıracatır.

Fazlalıkları atmaya ve altından çıkan yeni düşünceleri kucaklamaya hazır mıyız?

Evet, bugünkü önerilerden de hissettiniz belki, biraz hazırlık biraz da bulacağımız konulara şaşırmamak ve yeniyi seçmek enerjileri bu ara aktif. Bu konular için belki de günle gelen en önemli ip ucu, yeniliklere açılmak oluyor.
Bu yenilik içinde en önemli nokta kendimizi her geçen gün daha çok görmenin yeniliği.

Şimdi günün son özel sorusunu soruyorum… Kendimizi yepyeni görmeye hazır mıyız?

Esin Batal
Günle Gelen – 24.Mayıs.2016 – Salı