Günle Gelen 24.04.17

Günle Gelen:Her adıma yer olan bir hayatta, her hediyeye de yer vardır.

Bugün, beklenmedik olaylardan öğrenmek ve onların herkese etkilerini anlamak konusunda adımlar atıyoruz.

Gün ve bizlerin içinden geçtiği enerji, bizlere beklenmeyenler temalı birçok etkiyi veriyor. Dünyanın enerjisinin son zamanlarda arttığını ya da daha yüksek frekansta titreştiğini belki de okuduk. Aslında bu yüksek titreşim hepimize bir yolu gösteriyor. Daha farklı olanı ve yepyeni olanı çekinmeden alıp denemek gibi bir yol olan bu enerji. Gün boyu, deneyimlerimiz ve beklenmedik olaylar veya sürprizlerden öğrenme oranlarımız artıyor. Sonuçta da daha önce görmediğimiz noktaları görüyor olacağız. Hepimizde bu tür artışlar olacağı için, bunu yapmasak daha iyi olur, şu yönden gitmesek çok daha kolay olacak, paramızı buna harcamayalım gibi yön gösteren cümleleriyse sıkça duyuyor olacağız, benden söylemesi …

Beklemediğimiz şeyler olduğunda ne kadar esnek olabiliyoruz?

Günle beraber hiç hesaplamadığımız, daha önce programımıza almadığımız veya aniden oluşan her konuya açılıyoruz. Her köşeden çıkabilecekleri gibi bütün gün hazırlanıp en sonda da önümüze dökülüyor olabilecekler. Günle beraber bu farklı olaylardan ve deneyimlerden yepyeni kapılar ve kazanımlar olabilecek. Özellikle farkında olmadan hata yapıyorum hissine dikkatinizi çekmek istiyorum. İyi izleyelim, hatadan çok önemli bir doğum alabiliyor olacağız. Bunu ya da şu hatayı yapmasaydım buraya gelemezdim, bu keşfe varamazdım gibi olumlu ve ödül dolu olana giden yolu kabul edelim.
Günle gelen bir diğer etkiyse, gerçekten büyük değişimleri bugün başlatabilmek için güç ve destek buluyor olacağız. Bu nadir bulabildiğimiz rahatlığı nasıl istersek öyle kullanmaya başlayabileceğiz. Beklenmedik ve şaşırtıcı adımları daha kolay atıyor olacağız. Tek bir dikkat noktasını kaçırmamamız gerekiyor: Daha önce huzuru bulamadığımız ne varsa onu yinelemememiz gerekiyor. Bu zaman diliminde geçmişten gelen tekrarlara karşı duyarlı olalım. Olumlu ve başarılı olana giden adımlar, bu dikkat edilecek nokta dışında önümüzde duruyor olacak.
Günün ve gecenin ilerleyen saatlerinde yaşamaya başlayacağımız bir diğer etkiyse, bir topluluk enerjisine giriyor olduğumuz. İlk olarak sessizce mesafemizi koruyarak her değişimi kaydetmeye başlıyoruz, yani gözlem ve anlayış, hesap ve analiz yeteneğimizde artışlar oluyor. Kısaca günün sonunda yoruldum, hiçbir şeye kafamı yoramayacağım dememek bize özel sürprizler veriyor olacak. Bu topluluk etkisiyle, hayatımızda olabilecek olan değişimleri alır ve onları yaşarsak, çevremizdeki kimler ya da nelerle yol ayrımına geleceğiz onu görmeye başlıyoruz. Ufuktaki görüntüler yakına gelmeye başlıyor da diyebiliriz. Yaklaşan dolunayın da etkileriyle bunlar daha da netleşen bizler için. Ayrıca atabileceğimiz adımları test etmeye başlıyor olacağız, diyebiliriz. Açıklıkla ve doğrulara sadık kalarak bu konulara bakmaksa hepimize ödül dolu olanı getiriyor olacak.

Sevgi ve ışıkla