Günle Gelen 24.02.2017

Bir kuğu, bütün bulutları tanır, yoksa onların arasında nasıl uçacağını bilemez.

Bugün, enerjimizi gerçekten nereye verirsek sağlıklı sonuçlara varabileceğimiz ve bunu kimlerle daha doğru yapabileceğimizi görüyor olacağız.

Hayatın bizden istekleriyle de uğraşmaya başlayacağımız yepyeni bir enerjiye girmeye başlıyoruz.  Yaklaşık bir hafta sürecek olan bu enerjinin anahtar sözcüğü ise aile” olacak. Çok geniş anlamları olmasının yanı sıra “aile” kavramı, her günkü etkilerle bizlere çok sayıda ve yoğun şekilde deneyimler getirecek. Topluluk olmanın ve aile gibi sıkı bir yapıda olan her türlü yapının birbirine olan sorumluluklarıyla, pazarlıklarıyla karşı karşıyayız. Onları anlayıp, araştırıp, yeni ufuklarda hayatımıza olan dokunuşlarını görüyor olacağız.

Egomuzla diyalogların çok ve önemli olacağı bir zaman dilimindeyiz. “Ben” demek ne demektir? Yakın ilişkileri olan toplulukların içinde herkesin egosu yan yana nasıl geliyor? Gibi soruların etkilerini her gün farklı farklı sevilerde sürekli görüyor olacağız. Gördüğümüz etkilerin içinde, günle birlikte gelen ilk etkiyse hayatlarımızdaki planların, düşüncelerin ve duyguların hangilerinin mutlak olarak bir işe yaramadığını ayıklamak. Bu ayıklamalarla gerçekten ilgilenmezsek, kendimizi suçlama hissiyle yakın gelecekte karşı karşıya kalıyor olabileceğiz. Bahsettiğim işe yaramayan şeyleri ayıklarken, hayatlarımıza olumlu ve yenilik dolu olanı çağırmak için dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta var. Bu planlar, düşünceler ve duyguların, bizden çok asıl başkalarını ne kadar etkilediğini bulmak! Birçok şeyi yalnızca kendimiz açısından görüyoruz. Halbuki, bazı konularda bizlerden daha aktif ve doğruyu gören insanlar olabilir. Hatta onların görme açıları daha sağlıklı olduğu için, bizler egomuza göre “bu iyi değil” deyip sıyrılabiliyoruz. Bu da gerçekte çalışan yani doğru şeyleri yanlışlıkla hayatımızdan uzak tutmak oluyor. Burada kendimize soracağımız iki farklı soruyla biraz farkındalığımızı artırabiliriz.

İçinden geçtiğimiz enerjinin, topluluklara ve çeşitli seviyede ailelere yoğunlaşmasının bizlere katkılarına açılmaya ne dersiniz?

Paylaşmanın ben merkezli bir eylem olmadığını anladığımızda neler görmeye başlıyoruz?

Günle gelen bir diğer etkiyle akşam saatlerinde daha çok beraberlik, bir grubun parçası olma hisleriyle karşılaşıyor olacağız. Uyum içinde olma, uyum sağlama, uyuma ihtiyaç duyma veya uyumlu kişilerin diğerlerine örnek olarak gösterilmesini sıkça duyacağız. Duyarlılığımız yüksek olurken, destek alma ve vermeyi kolayca görebiliyor olabileceğiz. Burada önemli bir ipucu var hepimiz için: Çevremizde uyumsuzluk olan noktalarda, herkesin birbirine olan sorumluluklarını tam anladığına ve bildiğine dikkat etmek. Çünkü akşama doğru yaşayacağımız etkilerle, çevremizdekileri farkında olmadıkları şeyler için suçlamak veya yargılamak, onlardan alacağımız katkıları engelliyor olacak. Olumlu ve gittikçe büyüyeni çağırmak için, herkesi birbirine bağlamanın yanı sıra aralarında tanışıklık kurmuş olmamız çok yapıcı olacaktır.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?