Günle Gelen 24.01.17

Dünyevi ve sıradan detayların içinde, aynı zamanda şaşırtıcı kararlar ve seçimler de vardır.

Bugün, beklenmedik merakları yakalıyor, deneyimliyor ve kaynaklara tutunup, evrime ve değişime atıyor olacağız.

Şaşırtıcı bir başlangıç etkisiyle başlıyoruz güne. Neredeyse gün batana kadar da bize eşlik ediyor bu enerji. Biraz yavaş, biraz da inatla elimizdekileri saçar gibi davranmamıza destek olan bir etki bu. İçimizde yatan merak ve kırılganlığı saklamak amacıyla girişebileceğimiz bir etki de diyebiliriz buna. Neden mi böyle bir şeye girişebiliyoruz? Çünkü hayatımızın ilk dönemlerindeki narin zamanlarda yaşadığımız ve bizde yer etmiş anıların etkilerinin yansımalarına rastlıyor olacağız bugün içimizde. Özellikle de ilk 12 yılımızda olanlara.

Geçmişten getirdiklerimizin bizi yönetmesine izin verdiğimizde neler oluyor?

Bugün yaşadıklarımıza odaklandığımızda nelere izin vermiş oluyoruz?

Günün büyük bir bölümünde düzenleyici bir kök enerjisini de deneyimleyeceğiz. . Dalgalanmaları yoluna koyan, şifa ve sıraya koyucu bir etkisi olacak bu enerjinin. “Emin değilim” dediğimizde, “bilebilirsin” diyen, kafamız karışıkken beni dinlersen yoluna koyabiliriz diyen bir etki bu. Bu etki başlangıçta güzel de olsa, aşırılığa gitmemesi iyi olacaktır. Yoksa farkında olmadan bütün paramızı harcamış veya elimizden gelen bütün emeği farkına varmadan yalnızca bir konuya vermiş olarak bulabiliriz kendimizi. Bu yüzden bir konuda, hafif bir yoluna koyma hissettiğimiz anda orada durmayı da bilirsek olumlu ve başarılı olanı çekiyor olacağız. Zen öğretileri gibi, ölçülü olursak da beklenmedik hazineler bulabiliyor veya o hazineler bizi bulabiliyor olabilecek.

Öğleden sonraysa, bir topluluk enerjisine açılıyor olacağız. Yani günü kendimize ayırarak geçirmemiz çok da kolay veya anlamlı değil. Açılmak ve anlamak kaynaklarımızı, birlikte harcamak üzerine hareket ediyor olacağız. Bu saatlerden sonra son iki haftadır çözülmesini beklediğimiz bazı konularda biz farkında olmasak da çözümler oluşmaya başlıyor olacak. Yapmamız gereken tek şey akışta kulağımıza çalınmalarını beklemek. Biraz tez canlılığımıza ve heyecanımıza hakim olmamız iyi olacaktır. Böylece düzelme ve doğrulamalar olduğunu görebileceğiz.

Günün sonlarında, yaşadığımız uç, zor veya garip deneyimlerden bile anlam çıkarabileceğimiz bir birikimle düşünebiliyor olacağız. Kafamızı meşgul eden bir şeyler varsa, günün sonu ödüllendirici olabilecek. Değişim ve evrime, büyümeye adım atmak için çeşitliliğe ihtiyacımız olacak ve günün sonuna doğru elimizde bu konuda fırsatlarımız geçecek. Kısacası olgunluk ve doymuşluk hissine kavuşabiliyor olacağız. Ancak aklımıza, içimize ve hislerimize izin verirsek …

Büyüyüp, yeni alanlara adım atmak için nelere ihtiyacımız var?

Gibi sorularla başlayıp kendimize güzel gelişimler ve değişimler katabiliyoruz olacağız.

 

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?