Günle Gelen 23.06.16

Dünya bizi düşündürtebilir, ancak evreni hissetmek için duyarlı olmak gerekir…

Bugünlerde hayatın ritmini araştırdığımız bir enerjiden geçiyoruz. Farklı hızdaki birçok adımı deniyoruz. Bunların içinden, bugün, duyarlı olup dengeyi bulmak için çabalayacağımız bir günü yaşıyor olacağız. Kastettiğim duyarlılık, duygusal bir hassaslıkla konulara yaklaşıp yumuşak bir tavır göstermek değil. Ne yanlış, ne doğru ise görüp, önceden göstermediğimiz cesaretle kötüyü elemek, işte bu davranış duyarlılık olacak. Dikkat edip birbirimizi uyarmamız gereken noktaysa, akışı bozacak kadar büyük işgüzarlıklar. “…O kadar çok biliyorum...” veya “...eminim ki bunu yaparsam böyle olurlar…”, bugün bize zarar veriyor olacak. Bunları geride bırakabildiğimizde, değişimin nabzının hangi davranışta yattığını anlamaya başlıyor olacağız. Daha da net ve kısa bir ifadeyle, özünde bu soyut bir enerji ve bize de bunu davranışa dökmek kalıyor.

Hissettiklerinizi kendinize sorup nasıl yapmalıyım demeye ne dersiniz?

Ardından da gelenleri duyarlılıkla yönetip uçlarda bir manzara ile karşılaşmadan dengeyi arıyor olacağız. Duyarlı bir denge bugün özellikle bizim için değerli olacak. Önceleri olumlu, güzel hayaller gibi söze döktüğümüz bu dengeyi, istediğimizi elde edemeyince farklı şekillere sokmamaya dikkat etmeliyiz. Özellikle dikkat çekmek istiyorum. Olumsuz ve cezalandırıcı olmak bizi duyarsız seviyelere taşıyabilir.

Herkesle paylaşabileceğimiz kadar bir seviyede duyarlı olmaya ne dersiniz?

Böyle günlerde ani değişikliklerle ve birden bire öne çıkan yeni konularla karşılaşabiliriz. Hızlı olduğu kadar beklenmedik biçimde tutulan görüşler ve sözler için hazırlıklı olabiliriz. Dahası birçok noktaya duyulan kuşku da bugünkü enerjileri yaşamamızı etkiyor olacak.

Her şeye olumsuza kaymadan ikinci bir gözle bakmaya açık mıyız? İçimizdekileri elekten geçirmeye ne dersiniz?

Bütün bu doğru-yanlış elemeleri sırasında hayatımızın ve hislerimizin yönünü belirlemek için değerli bir enerji daha var. Bunun ne olduğunu kendi içinizde bulabilmeniz için iki soruyla bırakıyorum.

Bugün hayatımızda bizimle ve bize destek olan veya kaynaklarım diyebileceğimiz ne var?

Bahsettiğim evimiz, arabamız değil tabiki 🙂  ve Bizi gerçekten destekleyenler kimler?

Esin Batal

İletişim, danışmanlık ve destek için: [email protected]

Günle Gelen – 23.Haziran.16 – Perşembe

 

Aşağıdaki formu doldurarak ta benimle iletişime geçebilirsiniz ?