Günle Gelen 23.05.17

Günle Gelen: Kendimiz olmak hafızamızda yatanlardan geçiyor.

Bugün, çalışkanlığımızı hatırlamak ve kendimize değerli sorular sormak konusunda adımlar atıyoruz.

Günle birlikte dünyaya verimlilikle bir şeyler katma etkisini almaya başlıyoruz. Kendimizi derinden anlamaya çalışmaksa bu konudaki olumlu rehberlerimizden biri olacak. Elbetteki bu yolda kendimize sorabileceğimiz ve bize destek olabilecek farkındalık sorularımızda var.

Kendimizin ne kadar farkındayız?
Her yaptığımızdan her düşündüğümüze, tam olarak benim mi?

Bu konuda dikkat etmemiz gereken nokta, kendimize engel olacak kadar “ben” diyebilme riski. Kendimizi ifade ederken bazen çevremizle olan bağımız kopabiliyor. Böyle olduğunu hissettiğimiz zamandaysa kendimize ve çevremize her an aynı şeyleri hissedip bu seviyede aynı farkındalığa sahip olamayacağımızı hatırlatmak yeterli olacaktır. Değişen ve olumlu-olumsuz veya çalışan-çalışmayan ayrımı yapmamızı sağlayan farkındalıklara ise açık olmalıyız. Bugün açık olmaktan gelecek olan sakin ve huzurlu olana açılalım.

Gün içinde, geceden başlayan çok şeyle uğraşma, çok iş yapabilme becerilerimiz artmaya başlıyor. Bu kadar çok şeyle uğraşırken elbette ki bir takım noktaları gözden kaçırabiliriz. Bu yüzden hafızamıza daha çok destek olmak için bol bol not almamız iyi olacaktır. Bütün dünyanın içinde olduğu bu etkiler sayesinde, beğeni, yapılacak işler, dikkat edilmesi gereken noktalar gibi onlarca değerli desteği doğurabiliriz. Deneyimlerimizin bize yardımcı olan kısımlarına odaklandığımız halde, bazen daha önce yaptığımız bazı şeyleri unutup ben bunu yine nasıl yaptım diyebiliriz. Buradaki tavsiyemse unutmuş olduklarımıza takılmaktansa, onun yanında giden asıl büyük bırakmalarımız olduğunu hatırlamak ve değişim kapısı olan bu kuvvetli etkiye açık kalmak.

Günle gelen bir etkiyle, günün ilerleyen saatlerinde melankoli ve durağanlık hislerinde olabileceğiz. Bu hislere girmek kadar çıkması da kolaydır. Ayrıca anda kalıp, kendimiz üzerine düşünmekse çok şeyin anahtarı olacak. Ancak geçmişteki herhangi bir şeye bağlanmayı seçmemize gerek yok. Çünkü “Ben böyleyimdir, ben zaten hep şu haldeydim…” gibi cümleleri söylemek bazen trend oluyor. Oysaki bu oyuna katılmak büyük bir koşullanmadır.

Durgun ve olumlu bir kendimize sahip olma dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla