Günle Gelen 22.05.16

Herşeyi paylaşınca, değerli bir kaynağa ulaşırız: Uyum! …

Kendimizi ifade etmek aslında paylaşmaktır. Bugün bu doğal paylaşımın sağladığı eşitlik hissini kuvvetli biçimde hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Aslında buna, iç dünyamızdaki demokrasi de diyebiliriz. Becerilerimize odaklandığımız sürece de bu eşitlik hissinin süreceğini gösteriyor enerjiler. Ben yapıyorum, yapabiliyorum ve diğerleri de öyle… Böylece herkes kendi iç enerjisinde eşit ve paylaşmak üzere hazır…gibi.

Bugün, yakınlaşıp sorular sorup, destek istesek dahi  yalnızlık, kendilik veya güven hissi ile sebebi ile biraz sanki sesimizi duymuyorlar gibi hissedebiliriz:( Bugün, herkesin kendine göre içindeki enerjiyi kendi istediği yere odaklaması ile yakın geleceğe hazırlanma günü.
Bugün biraz konsantre olup, her an bize gelebilecek olanlara hazırlanmaya ne dersiniz? Ve de diğer önemli bir soru…
Yeteneklerimizi zinde tutmak istiyor muyuz?

Şimdi, bir dönüp bakalım. İçimizdekileri değerlendirdik. Doğallık ve dolunayın da etkisi ile içimizdeki bazı önemli kavramları düşündük. Geneline bakıldığında bu kadar emek elbetteki bir enerji biriktirecektir. O zaman?
Şimdi biraz da bu enerjiyi paylaşınca çıkan tabloyla ilgilenme zamanı.
Şimdi soralım kendimize… Herkesin yanyana durmasına tolere etmeye ne dersiniz?
Uyum kavramını keşfetmeye hazır mıyız?

Doğru bildiğimiz, en önemli şey birlikte yapılan herşeyin çok daha değerli olduğudur. Bu durumda gerçekleri tarafsızca söylemeye ve duymaya hazır olduğumuz bir günü yaşıyoruz. Bunu yaşamaya açılırsak güzelce ödül alacağımız bir gündeyiz. Doğruları aynı zamanda kendimize de söylemeliyiz. Böylece yeteneklerimiz olarak tanıdığımız, düşünme becerisi, empati, detaylara hakimiyet gibi daha onlarca özelliğimizden en önce biz de yararlanmış olacağız.

Başkaları ile kendimizi paylaşırken kendimizi bir aynada da görmeye hazır mıyız? Kendi içimize bakıp düşünmek için uygun bir zaman…