Günle Gelen 22.04.17

Günle Gelen: Kendimize vereceğimiz her parça şefkat, yeniden doğmanın ilk adımıdır.

Bugün, kendimizi anlamak ve şefkat vermek üzere önemli adımlar atıyoruz. Yeni bir enerjiye geçiyoruz. Bu enerjinin anahtar sözcükleri, bakım vermek, ailevi olanı, yakın çevre olanı anlamak, yetiştirmek, emek vermek, güvenmenin gerçek temellerini görebilmektir. Bu enerji içinde, şefkat ve bakım vermek, bilinmeyen sürprizler ve yönümüzü bulmak gibi birçok değerli etkileri yaşıyor olacağız. Hangilerini seçip, hangilerini kendi üzerimize daha çok alacağımız da elbette karmamıza ve hayatımıza verdiğimiz şekle katılıyor olacak.

Her adımımızı tam olarak bilmemiz mümkün değil tabi ki. Bilinmeyen veya bir sürpriz etkisi olmalı ki, hayatın yeniliğe ve beklenmedik olana kapılarını hep açık tutalım. Beklemediğimiz olaylar olduğunda ne olduğuna dikkatli bakalım; bizi besliyor (bakım veriyor) ve zihnimizi genişletiyorlar. Yeni olasılıkları ve patikaları görmeye başlıyoruz böylece.

Her zaman gitmeyi tercih ettiğimiz yolun dışında neler var? Neler bekliyor bizi?

İçinden geçtiğimiz bu enerjinin önemli bir özelliği var. Dişil özelliklerimizin öne çıkması! Aslında erkek ya da kadın olmak önemli değil bu konuda. Çünkü hepimizin içinde eril ve dişil parçalar ve özellikler var. Dişil özelliklerimizin öne çıkması özellikle de hayatımızla ilgili detayları bulma ve keşfetme üzerine gitmek olumlu sonuçlar verecek. Kendimize annelik yapacağımız bir döneme giriyoruz. Annelik yaparken de en çok değerlendirmemiz gereken konu kendimizi yetiştirmek olacak. Zihin ve duygusal zekâmıza bakıp, yükseltmek için elimizden geleni yapmaya özen göstermeliyiz.

Güne beklenmedik veya yepyeni olan olayların altında yatanın ne olduğunu kolayca görerek başlıyoruz. Böylece meraklı olduğumuz konular da aydınlanıyor olacak. Bilinmeyen veya yeni olarak gelen her şey bir olumluluk ve ödül kaynağı gibi olabilir bugün. Gördüğümüz arkada yatanlar ya da olayların ve kişilerin temellerinde bize aydınlatıcı noktalar geliyor olacak. Bu gördüklerimiz elbette kendi davranış ve sözlerimiz de olabilecek.

Günle gelen bir diğer etki de, sıkça nostaljik hissedebiliyor olacağız. Hep daha önceden daha iyiydi, daha doğruydu demeye eğilimler görebileceğiz. Birçok Retro düşünce ve konuşmaya rastlıyor olacağız. Burada dikkatli olmamız gereken bir nokta da, eskiyi hoş hatırlarken yalnızca istediğimiz kısımları hatırlıyor olmak. Eğer böyle bir durumlar karşılaşırsak, kendimize veya çevremize şu ana gelene kadar başka neler oldu ya da olmuştu diye hatırlatmak yeterli olacaktır.
Ancak bu eskiyi daha çok hatırlayıp, şu anda biraz konforsuz hissetmenin önemli ve olumlu olanı çağırıyor olmak adına hepimize önümüzdeki yollara bakmamızı hatırlatıyor bizlere. Şu ana vermemiz gerekenleri veya görmemiz gerekenleri bize hatırlatıyor.

Huzursuzluk hissettiğimiz o anda bile huzurun olduğu noktaları görebilmeye açılmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla