Günle Gelen 22.03.17

Günle Gelen: Kendini iyileştirmenin ilk adımı dinlenmek olduğu kadar enerjimizi nereye vermediğimizi de bulmaktır.

Bugün, sakinlik, sessizlik ve sabır üzerine hareket ediyor ve bunlarda bir etki almak üzere adımlar atıyoruz.

Kimi zaman şanslı olduğumuzu düşünürüz. Şans dediğimiz düşünce istediğimiz bir alanda bolluğa kavuşmak gibidir. Bir diğer açıdan da, kendimiz gibi olan enerjileri ve etkileri takip etmektir. Kendi enerjimizi tam ve seçimle yaşamak üzere kesiştiğimiz bolluk ve bereket de denebilir buna. Bugün, kendimize birçok alanda olumluluk ve bolluk getiren sakin, dingin, sessiz kalabilme etkisiyle kesişerek başlıyoruz. Pasiflik değil, kendimizi bulmak için atılan özel adımlardır bunlar. Masumca kendimizi net ve daha içten görebilme olanakları ile buluşuyoruz demektir.
Bu etkiyle ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta da, gerçekleri ve asıl kendimizi görememektir. Sessizliği bilinçle, mindful bir biçimde görmemiz gerekiyor. Dünyayı reddetmek için uzağa çekilmek olumlu bir noktadan uzak durmak olabiliyor sıkça. Böyle bir durumla karşılaşırsak, hangi sebeplerle bu sessizliği ve sakinliği istediğimizi kendimize hatırlatmak iyi bir başlangıç olacaktır.

Günle gelen önemli bir etki de, kendi içimizde asıl bizimle ilgili olanları bulmak için atacağımız adımlar olacak.

Kendimizi eskisinden daha iyi hale getirmek, daha da iyileştirmek için neye ihtiyacımız var?
Belki de daha çok kendimizden parça katmaya …

Doğrulama, düzeltme veya yoluna koyma isteğiyle doluyor olabileceğiz. İş dünyası için kuvvetli revizyonlar veya bireysel halimiz için kendimize yönelik değerlendirmelerin bolca olabileceği bir gündeyiz. Konsantre olduğumuz konuları kontrol etmek, detayları takip etmek için destekler bulabiliyor olacağız. Uygun şartlar, destekler veya daha önce fark etmediğimiz alanlarla tanışıyor olacağız. Bu alanların bazıları önümüzdeki 2 ay içinde önemli noktalara dönüşecek. Gözlem ve duyarlılığımızı bu alanlara vermek olumlu ve ödül dolu olan birçok noktayı getirecektir.

Her seviyede şifa ve tatmin için de uygun bir günden geçiyoruz. Egonun sınırlarını kontrol etmek yerine onu olumlu derecede yaşamayı denemek konusunda çaba verebiliriz. Kendimize gösteremediğimiz emek veya özveriyi başkasına verirken bulabileceğiz kendimizi. Böylece olumlu ve sakinlik dolu bir şekilde kendimiz ve başkaları arasında yararlı farkları veya durumları da görebilmek için olanaklar buluyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla