Günle Gelen 22.01.17

Çok ya da yeterliyi biz yapabiliriz, daha fazlası için paylaşmaya ihtiyacımız var.

Bugün, makul olup, azdan çoğa giden yolda yeniden başlamanın anlamını ve biçimlerini görüyor olacağız.

Enerjik yılbaşının ilk günüyle beraber, her şeyin başlangıcını anlatan enerjilere kapılarımızı açıyoruz. İlk kapı bizlere azalmak anahtar sözcüğüyle geliyor. Elimizdeki fazlalıkları atıp yeniden doğmak üzerine bir başlangıçla başlıyoruz bu zaman dilimine. İnsan olmakla, insan olmanın doğalıyla yani her an yeni, her an baştan başlayıp yeni ve daha ileri bir sona varmayı hissetmek için adım atıyoruz.

Günün enerjisiyle yaşadığımız ilk etki de, merakla ve içimize bakarak, makul olmak üzerine olacak. Makul olmak, sakin ve bol gözlem içeriyor olacak. Bugün için daha çok kendimize yöneltirsek bu gözlemi, kendimiz için daha olumlu olanı buluyor olabileceğiz.

Her şeyin bir başlangıcı varsa, neleri başlatmaya veya yeniden başlatmaya gayret vermek istiyoruz?

Günün önemli etkilerinden biri de, paylaşmak olacak. Her yeteneği kendimizde toplamamız imkansızdır. Bunun yerine, örneğin biz bir şeyleri okuyup öğrenirken, diğerlerini başkalarına sormayı tercih ederiz. Böylece birbirimize eklenmeye başlarız. “Çok” ya da “yeterli” gibi seviyeleri aşmanın ilk yolu budur. Paylaşmaya giderek, sorumluluklarımız azaltırız. Böylece azalırken, çoğalmanın ne demek olduğunu bulmaya başlıyoruzdur.

Bugün içimize yansıyan enerjilerin çok olduğu bir gün. Bu sebeple sakince paylaşmak ya da olduğumuz yerde durmakta zorlanabiliriz. Böyle durumlarda, her aşırılık veya zorlamada hayattan neler veya hangi detayları kaçırdığımız aklımıza getirebiliriz. Hayatlarımıza olumlu ve ödül dolu olanı çekmek için güzel bir temel olacaktır.

Günle gelen bir diğer etkiyse, bugün ailelerimizden getirdiklerimizin önümüze bolca çıkması olacak. Özellikle çocukken önümüze konan sınırlar ve koşullanmalar gözlerimizin önünden sıkça geçiyor olabilecek. Tek bir ilacı var diyebiliriz bu durumun neredeyse: Hayal gücü. Her şeyin değişmesi veya hareketlenmesi için yeterli olacaktır. Kimi zaman bu hayal gücünü kullanmak için anahtar rolleri, bir kişi veya son iki, iki buçuk yılda olan olaylar oluştura bilir. Kendimize açık olursak, anahtarlarımızı kolayca bulabiliriz.

Gecenin ilerleyen saatlerindeyse, sonuçlara atlamak adına bir eğilimimiz olabilir. Özellikle de kalabalık ortamlardayken. Herkesi yavaşça ve sakince dinlemeye özen göstermemiz, kararlarımızı da bu yavaşlık ve sakinlikle vermemiz olumlu olacaktır.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?