Günle Gelen 21.12.16

Örnek olan davranışlar için azim ve hatalardan gelen derslere ihtiyacımız vardır.

Bugün, sakin ve kendi kendimize konuşurken düşündüğümüz davranışlardan ilgi çekici çıkışlara doğru bir yolculuk yapacağız.

Günün ilk kısmında bireysel çalışmalarımızı öne çıkarıyor olacağız. Günün ilk kısmında kendimizi birilerine gösterme amacı gütmeyen davranışlarla mutlu olduğumuz bir zaman dilimindeyiz. Bu aynı zamanda kendimizle sessiz diyaloglar kurmak da demek. Sebepler ve kişiler üzerine duyarlı olacağız. Bize hitap eden mantıklar, sebepleri ve bunları söylediğinde fark yaratan kişilerin bizimle diyalog veya bağ kurmasına açık olacağız. Diğerlerine ne de olsa böyle davranmayacağımız için de rahat, uzaktan uyum aramayan kişiler gibi gözükebiliyor olacağız.

Başkalarını gözlemeye açılırken ilk elde ettiklerimizin herkesin hatalarından birikenler olduğunu görmeye açık mıyız?

Günün ilk kısmının dikkat edilmesi gereken noktası ise ani ve kolayca dışarı açıklayamadığımız sinirli anlar ve davranışlar olacak. Bunun en büyük sebeplerinden biri de, içe çekilirken gelen yalnızlıklardır. Kimseyle paylaşmadığımız güdü ve sebeplerimiz birikip bizleri bir anda aslında aranılmayı bekleyen kişilere döneriz. Sindirmesi kolay veya kendimize yakıştırması bile bazen zor olabilir bu konuların. İçimizden biliyor olacağız ki, katılmasak ta uzaktan, iletişimi dinlemek veya “sesleri” duyuyor olmak bizlere olumlu, başarılı ve sakinlik dolu olanı veriyor olacak.

Öğleden sonra enerjinin yaşadığımız biçimi evrim geçiriyor ve bizlere ilgi çekici ve sıra dışı davranışlar için bizi bekleyen bir alan olduğunu anlatıyor olacak. Her an yaptığımız davranışı derinlemesine inceleyip bıraktığı etkiyi biliyoruz diyemeyiz bu saatler için. Ancak, önemli olan herkesin birbirine bir ayna tutacağı davranışlardan hepimizin öğrenemeye başlaması olacak. Denemek, bilgi toplamak, gözlemek ve kimiz zaman da biraz olumsuz merak uyandırmak bu etkilerden öğrenebileceklerimizin başında geliyor. Başkalarının tanımlaması veya söylemesi değil, denemelerimiz bize ışık tutuyor olacak. Böylece bu yolla bazı etkileri anlamak isteyen kişiler gördüğümüzde, onlara yer açmak, hayatımıza olumlu ve başarılı enerjileri getirmek için adım atmak olacak. Çünkü onlara açtığımız her alan, başkalarında uyandıracağımız ve bizim için açılacak olan her alanın tetikleyicisi olacak.

Günün en önemi etkisi, bu ikinci yarıda bolca görüyor olacağımız ve ne tür davranışların neden çalışmadığını anladığımız anlarda yatıyor olacak. Bugünün enerjisinin etkilerinden birisi de ayrım yapabilme yeteneğimizin yüksek olması. Ne, nerede, ne kadar iyi ve uygun soruları bizleri doyuran cevaplar getirecek. Böylece olumlu ve ödül dolu olanı davet ediyor olacağız.

Yalnızca ilgi alan, elindeki her şeyi bir gösteriye dönüştüren veya bir tiyatroya alet eden kişileri de görebileceğiz. Böyle durumlarla karşılaşırsak, çevremizdeki herkese, asıl ilgiyi kendi kendimize vermenin de yolları olduğunu hatırlatarak olumlu ve mutlu olanın hayatımıza gelişini kolaylaştırabiliriz.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?