Günle Gelen 21.10.16

Esneklik, desteğin ne kadar değerli olduğunun farkında varmaktır.

Bugün, hayatımızdaki adımlar için destek verebilecekler kişi ve şartları arayıp, deniyor olacağız…

Doğal yeteneklerimiz, bir işte veya konuda başarılı olmamızı sağlayan parçalarımızdır. Bu yeteneklerle beraber, bugün farkındalığımızı birleştiriyor olacağız. Neye yeterliler? Ve daha da önemlisi, içinde olduğumuz topluluğa nasıl bir katkıda bulunabilirler? Bu soruların cevaplarında, olumlu ve mutlu olmak için değerli etkiler yatıyor olacak. Bu cevaplarla ilgili olarak en önemli noktaysa, yeteneklerimizin açık ve adaletli bir şekilde veriliyor olması.

Herkesin paylaşabileceği yetenekleri onlarla buluşturmaya hazır mıyız?

Gün boyunca, karşılaştığımız her konuyu önce tek başımıza yapıp yapamayacağımıza bakıyor olacağız. Tek başımıza ayakta durmak, elbetteki çok önemli. Ancak, egomuzun devreye girmesi de aynı derece de tehlikeli olacak. Paylaşmak ve ben hallederim savaşının arasında kalan ince çizgide, her zaman birlikte ve paylaşarak yapıp ilerlemeyi seçersek olumlu ve ödül dolu olanı da davet etmiş olacağız. Günün enerjisinde bunu deneyerek bulmamızla ilgili kuvvetli bir etki var. Yargıdan uzak olarak, “bunu gördüm ve birlikte yapabileceğimizi anladım” demenin gücü önümüzde zamanlarda güzel kapılar açıyor olacak.

Bugün dikkat etmemiz gereken nokta ise, doğal yeteneklerimizin bir biçimde reddedilmesi sonucu duyabileceğimiz kırgınlık duygusu. Böyle durumlarda, birbirimize destek olmak için yapabileceğimiz şeylerin başında reddedilen alanın dışında başka yerde o yeteneklerimize uygun bir alan olacağını hatırlatmak var. O alanda ısrarcı olmak olumluya giden yolun bir parçası olmayacaktır.

Ayrıca bugün, kolay odaklanabileceğimiz ve de yoğun geçireceğimiz  bir gün olacak. Böyle derin meşguliyet durumlarında, kenardan kaçıp gelen sürprizlere hazır olmak iyi olur. Bugünkü sürprizlerin bir özelliği de takip edersek yakın zamanda bilinmeyen yeni konuları ortaya çıkarıyor olacağı. Günlük tutanlar için, detayların altını çizerek sayfaları bırakmalarını tavsiye edebilirim. Çünkü bu detaylar yakında değerli ve yeni hikayeleri anlatıyor olacak.

Her ayrıntının yepyeni bir dünyaya açılan kapı olduğunu görmeye hazır mıyız?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 21.Ekim.2016 _ Cuma
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?