Günle Gelen 21.06.16

Düşünerek adım atabiliriz, ancak yalnızca hissederek değişebileceğiz…

Bir güneş yılı içerisinde çok çeşitli enerjilerden oluşan bir geçitten geçiyoruz. Bazense gün içerisinde bile sayamadığımız kadar çok enerjinin etkisinde kalıp, doğalımızdan farklı hareket ediyoruz. Tabi ki bu enerjiler sadece bize değil, para veya ailen başlayarak etrafımızdaki birçok konuya da etkiyor. Tüm bunlar yaşanırken, bazen sıra hiç beklemediğimiz dağlarımızın devrilmesine bile gelebiliyor. İşte bugün de bazı dağların devrilmesini yaşıyoruz…

Bugün, içimizdeki ben’i, yani egomuzu yoğun olarak yaşayacağımız bir gündeyiz. Ego, bir süre boyunca yaşayacağımız aşırılık enerjisi temasının bir parçası. Bu durumun bize yansımasıysa,  bir zamanlar öne çıkarmayı düşünmediğimiz bir konunun dikkatimizi çok çekmesi veya sinirimize daha çok dokunması olabilir. Şimdi, egomuzun sınırlarını düşünmeye ne dersiniz?

Birbirimize destek olursak, hangi anda “ben her şeye yeterim” sınırını aştığımızı hatırlatıp farkına varırsak, bugün büyük miktarda olumlu adımlar atıyor olacağız. Yeterli ve yapıcı miktarlarda egomuzu anlamak bize büyük ödüller verecektir. Simdi, biraz inceleyelim isterseniz; bir olayla karşılaştığımızda “ben” bu olayda ne kadar ve neden önemliyim diye düşündüğümüzde ne hissediyoruz?

Bunun gibi soruların cevaplarını vermek için bugün, ekstra bir özen enerjisi de var. Bundan yararlanırsak yine bol ödül ve büyüme adımları elde ediyor olacağız. Bugün, hislerimizi dile getirmek konusunda da olumlu bir enerji etkisindeyiz. Etrafımızda görebileceğimiz, hissedebileceğimiz ve de alabileceğimiz bolca olumlu mesaj olacak. Şimdi biraz destek almanın tam zamanı, ne dersiniz? 🙂

Hepimizin geçmiş yaşam sayfalarına bakıldığında, rahatça bulabileceği ufak bir örnekten yola çıkmak istiyorum “..Tam o an onu söyleseydim, belki her şey farklı olurdu…” dediğimiz anlara odaklanalım. Elbetteki, söyleseydik olayın sonucunu nasıl gelişirdi bilmiyoruz. Ancak bazı dönemlerde hissettiğimiz anda bir şeyler yapamadığımızda, sonradan bir bedelle  bunu daha derinden yaşadığımızı biliyoruz. Bu yaşadığımız ve hissettiklerimizi anımsatarak… Bugün, kendimiz hakkında gerektiğinde dağ gibi sessiz ve anlayışlı durmazsak, sonradan bu konular önümüze gelebilir demek istiyorum. Bazen enerjiler bir blokaj değil belki, ama köprülerin iki ucunu ayırabilirler. Bunu dikkate almamızda yarar var. Evet hislerimizi konuşalım bolca, ancak gerekli sessizliğin bedeli sonra çok büyük konuşmalar getirebilir, bunun da farkında olalım.

Esin Batal

İletişim, danışmanlık ve destek için: [email protected]

Günle Gelen – 21.Haziran.16 – Salı