Günle Gelen 21.05.16

Düşünceler, netlikten uzaklaştıkça dalgınlığa dönüşürler…

Bugün, içimizdeki “Biz” ile dertleşmenin öne çıktığı bir gündeyiz. Açık ve dürüst katkının kendimize yapacağı yararı kolayca görebileceğiz. Böyle bir günde hem kendimize, hem başkalarına, hem de başkasının bizlere yapacağı katkılara açık kalmak çok değerlidir.

Son zamanlarda, yaratıcılık özel bir enerji olarak heryerde var ve bize de etkiyor. Bu ne demek… Biz yapmadığımızda, üretmedigimizde olan, aldığımız enerjiler bize katkı olur. İşte bu yüzden onlara açık olmalıyız, çünkü zaten dünyamızdaki herşeyi biz yapmıyoruz. Bütün dünya ile beraber yapıyoruz. Katkı alalım ve verelim. Bugün çevremizi içten içten izleyip açık kalmaya ne dersiniz?

Kazarsak her zaman derinde bir şeyler bulacağız ve bugün de kazma eğilimimizin bol olacağı bir enerji geçişindeyiz. Böyle olunca, tabiki de belki bir endişe belki bir korku belki bir neşe kaynağı bulacağız. Bulduğumuzla uğraşalım lütfen. Çünkü gelecek için ödülü büyük olacağı bir gündeyiz.

Bugün kendimize sorabileceğimiz farklı sorularda var…
İçimizde olanı kabul edebiliyor muyuz bugün? Ve de kendimize açılmak istiyor muyuz?

Bu enerjilerle, yeteneklerimizi ortaya koymalıyız. Daha net ifadeyle… Elinizden çıkana güvenin. Doğru kişi ve doğru çağrı ile kabuğumuzdan çıkabiliriz. Bugün, yeteneklerimizin kendi kendimize oyun oynar gibi biraz içe kapalı olacağı ve onları almaya hazır kişilerin enerjisini hissedince, güzel diyaloglar oluşturabiliriz. Bu diyalogları hemen beklemeyip, sabırlı olmalıyız.
Şimdi cevaplama sırası sizde… İçimizdekilerle diyaloğa hazır mıyız?
Ve Sabırla, yeteneğinizi karıştırmaya ne dersiniz?
Kendimize güzelce özen göstereceğimiz, becerikli günlere açılmak üzere güzel bir hafta sonu diliyorum.

Esin Batal
Günle Gelen – 21.Mayıs.2016 – Cumartesi