Günle Gelen 21.03.17

Günle Gelen: Her türlü niyeti nasıl sunduğunuz, onun sonucunu derinden etkileyecektir.

Bugün, hem kendimizin hem de çevremizdekilerin hayatta yaptıkları seçimleri ve onları nasıl yaşadıkları konusunda gözlemler ediniyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz, teması evrensel şefkat ve masumiyet olan enerjinin bugün bizlere verdiği bir eşitlik teması var. Eşitlik temasının etkisiyle, günün ilk yarısında ayrım yapmaktan uzak ve kabul içinde algıladığımız hayatlarımıza objektif bakışlar veriyor olacağız. Olanı anlamak ve akışın bizlere bugüne kadar ne verdiği konusunda daha alıcı olduğumuz bir zaman dilimine geliyoruz. Her şeyin hayatın bir parçası olduğunu daha net görebiliyor olacağız. Bir ölçü veya kritere göre yargılamaktan uzak durmakta başarılı olabileceğiz. Ayrıca bu uzak durma, bizlere bir olanak da sunuyor. Bugün zor konuları konuşmak, bu konulardaki görüşleri test etmek veya onlarla ilgili araştırma yapmak için iyi bir gün demek bu. Beklentilerde boğulmaya gerek olmadan olumlu ve ortaklaştırıcı olana yakınlaşacağımız bir gündeyiz.

Yargı ve beklentileri attıktan sonra, hayatımızdaki gerçek dersler nelerdir?

Hayatı olduğu gibi görebilmek kimi zaman beklenmedik yan etkiler de getirebilir: Çok konuşup konuların çevresinde dolanarak kaçmak, yeme ve hazım sorunları veya baş ve böbrek ağrıları gibi. Böyle bir durumla karşılaştığımızı hissedersek, aslında her şeye eşitçe yer olduğunu düşünerek başlayabiliriz. Sevdiğimiz kadar can sıkıcı konular da eşitçe varlar. İkisini de eşitçe ve adaletli şekilde yan yana tutarsak olumlu ve ödül dolu olana daha yakın olacağız.

Öğleden sonrayla, yeni bir etkiye yaşamaya başlıyoruz. Uzaktan gözlem yeteneğimizin arttığı bir zaman dilimine geliyoruz. Her birimiz bir takım şeyleri görürken kendimize göre özel ve farklı detaylara dikkat edeceğiz tabi ki. Burada ipucu gibi olan noktaysa, dikkat etmeye ısrarla devam etmemiz. Çünkü baktıkça daha önemli veya daha belirgin ve daha önce farkına varmadığımız konu, kişi, düşünce veya duyguları görebiliyor olabileceğiz. Böylece kendimize biçtiğimiz önceki rolleri daha kolay anlayabileceğiz.

Günle gelen etkilerle bize sunulan fırsatı değerlendirmeye açık mıyız? Eski sayfaları, daha olumluya varmak için yeniden ve özetle okumak ister miyiz?

Sevgi ve ışıkla