Günle Gelen 21.02.17

Her tohumun içinden, içinde ne saklıysa o çıkacaktır.

Bugün, yaşadıklarımızdan çıkarım yapma gücümüz yükseliyor ve çevremizi konsantre olup izliyor olacağız.

Ruhsal ve enerjik olarak bolluk enerjisinin içinden geçtiğimizi bu enerji diliminde, yoğun etkilerin de içinden geçiyoruz. Yoğunluksa bu dilimin genel özelliğidir. Bugünkü ilk etkimizle, güne dikkatle ve çok seçici olmakla başlıyor olacağız. Seçici olma kavramını hepimiz bildiği için bunun çok kolay olduğunu düşünebilir. Oysa ki “seçici olma” etkisi apaçık ortada olmasına rağmen kolay bir seçim değildir. Çokça deneme yanılma cesareti ister. Bugünse özellikle hayatlarımızın ilk 30 yılından biriktirdiklerimizle “seçici olma” konusuna yaklaşıyor olacağız. 30 yaşının altında olanlarımız ise birikimlerini yapmaya devam ederken, neyi biriktirmek istediklerine karşı bu etkiyi yaşıyor olacaklar. Bu yıllarda biriktirdiğimiz ve olumsuz olabilecek deneyimlerse, bugün bizi arkamızdan çekiştirebilecek. Bu sebeple gün boyu gördüklerimizin farkında olmasak da sıra dışı ve çok detaylı gözlemler alıyor olacağız.

Ulaşmak istediğimiz hedefler veya alabileceklerimiz ne kadar güzel ve kuvvetliyse, yol olarak seçmemiz gereken patikanın da o kadar zorlu olacağını görmeye başlıyoruz bugün. Olumlu ve ödül dolu olanı hayatlarımıza çağırmak için gereken çabanın ve konsantrasyonun miktarını kolayca görebiliyor olacağız. Bu gözlemleri yaparken günü ve akışını kimi zaman göremeyebiliriz bile. Oysaki bu yoğunlaşıp bir yerlere bakmanın doğal bir etkisi olacak bizler için.

Günle gelen bir diğer etki de, herkesin yoğunlaştıklarını izlerken görebileceğimiz fırsatları buluyor olmak. Gün içinde uzaktan gözlemek için kimleri seçtiğimiz önemli olacak. Herkes derken, çevremizi oluşturduğumuz kişilere dikkat etmemiz çok önemli. Çünkü çevremize aldıklarımız aynı zamanda bizi oyalama riskine sahip kişiler de olabilirler. Bugün ayrıca bunları da görebilmek için destek sağlayan etkilere sahibiz. Gözlem yaparken bu detayları kaçırma şansımız var. Peki, ne yapabiliriz onları daha çok görebilmek için? Cevabımız kolay: Başkalarına bakmaktan sıkılıp kafasını kaldıran herkese bakalım. Başkaları yerine kendinden ya da belki geçtiğimiz günlerden bahseden herkes, bunun işaretini veren her şey bize tutarsızlıkları ve perdenin arkasında olanlarla ilgili ipuçları getiriyor olacak. Değişim burnumuzun ucunda olduğu halde görmenin en kolay yolu başka yerlere bakmak için dikkatimizi çekenler olacaktır.

Israrla dikkatimizi çeken detayları bugün bir daha bütün dikkatimizle ele almaya ne dersiniz?

Gecenin ilerleyen zamanlarında, yoğun duygular gelebiliyor olacak. Kendimizi meşgul tutup kafamızı rahatlamaya yönelebiliyoruz. Ancak daha sakin, dingin, yani meditasyon veya ruhsal çalışmalar gibi destekler bizleri daha güçlü kılacaktır. Çünkü yaratıcı yanımız ekstra bir biçimde uyanıyor olacak. Böyle çalışmaları gecenin ilerleyen saatlerinde yapmak için planlar yapabiliriz. Yaratıcılık elbette biraz da gerginlik demek olacaktır. Kolay sürtüşmelere ve hızlı tartışmalara hazır olabilmeliyiz. Olumlu ve huzurlu olanı çağırmak için, yaratıcı yanımızın bizi sürüklemesine izin verelim ve bir şeyler üretmeye odaklanalım. Bu enerjimizin olduğu yerde durması ya da bir sonuca varmaması sonrasında bizlere bedenimizle ilgili bir ağrı veya sıkıntı olarak geri dönecektir.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?