Günle Gelen 21.01.17

Kaskatı olmak, bizi yeni biri olmaya götüren kapılardan biridir.

Bugün, sıkışıklıkların içinde sakin ve yaratıcı olmayı öğreniyor, yeniden başlamak için gereken motivasyonu anlamaya başlıyoruz.

Enerjik takvimle, kullandığımız takvim arasında bir fark var. Kullandığımız takvim 1 Ocak günü yeni yıla başlarken, enerjik takvimse bu gece geç vakitte enerjik yeni yıla giriyor olacak. Bu konudan ayrıca sonra bahsedebiliriz. Enerjik yılın son gününde, ufka baktığımızda, sınırlara odaklanmanın önemli anlarından birini görüyor olacağız: Sınırların için kaskatı hale gelmek düşüncesini. Birçoğumuz bunun olumsuz olduğunu sanıyor, ancak oldukça olumlu basamakları gösteriyor aslında. Öncelikle bu enerji ve etkiyi üzerimizden atmazsak depresif hissedebiliriz. Yani kolay ve hızlı kötümserlikten uzak durmalıyız. Bildiğimiz şeylere asılı kalmamak çok önemli olacaktır. Değişimin tadını unutmadan, yavaş ve sabırlı bir gün geçirmek için çabalarsak olumlu ve şifalı olanı davet ediyor olacağız bugün. Gün içinde, daha önceki günler görmediğimiz kadar çok sınır, engel veya burası da kapalı bir yolmuş hissiyle karşılaşabiliriz. Bunlar yalnızca, bize yeninin nerede olduğunu anlatmak için semboller olacak.

Hayatımızı bir harita biçiminde çizseydik, hangi keşfedilmemiş kıtaları çizerdik?

Doğru olanı yaşamak için de özel bir destek etkisini hep birlikte görüyor olacağız. Bu yüzden de, farkında olalım ya da olmayalım, ben bunu meğerse hep doğru yapıyormuşum zaten cümlesini de bolca söyleyebiliriz. Bu cümle güzel olduğu kadar da yanıltıcıdır: hep doğru olduğu ondan daha iler adım atmayacağımızı göstermez. Hayatımızın hareketi içinde nerede olmak istediğimizi bulmak için yakın gelecekte ne kadar yaratıcı veya cesaretli olmaya niyetliyiz, bunu görme zamanı geliyor. Bu sebeple sakin ve bilinçli bir şekilde plan yapmaya hazırlanmak için de önemli bir gündeyiz. Hazırlık demek, içimizin hazır olması demek olacak.
Günün bir diğer etkisiyse, günün ilerleyen saatlerinde hayatımızla ilgili birçok noktaya yeniden göz atmak için istekli olabileceğiz. Bu biraz sert bir enerji ve etki. Çünkü her enerjik yıl, bütün enerjimiz ve içindeki her titreşimin yenilenmesine dayanır. Kimimiz hepsini, kimimiz ise yıl içinde yaptıklarına göre bir kısmını yeniler, elbette ki diğer kısımları da önümüzdeki yıllarda yenileme yoluna gidecektir. Bu sebeple cesaret bulduğumuz her çalışma ve enerjik adım bizlere yeni ve ödül dolu olanı getirebiliyor olur. Her çalışmanın bir yenilik ve yer yılın bir sonraki için bir doğum olduğunu görmeye yatkın olabileceğiz. Burada herşey bir seçim tabi ki. Bu seçimleri daha çok iyimser olanlarımız daha net görürken diğerlerimiz biraz daha geç fark edebilir. Ancak hepimiz için yol gösterici bir olaydır bu.

Günle gelen etkilerle, bugün özellikle tuzlu yiyeceklere dikkatle yaklaşmamız iyi olabilir. Bunun yanında bir de, asidi yüksek meyve sularına dikkat etmemizde yarar var.

Şifalı ve olumlu olanla enerjik yeni yılda daha çok buluşmamız dilekleriyle.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?