Günle Gelen 20.08.16

İki kişi arasındaki en kısa yol, zorlamadan uzak ve doğrudan olandır…

Bugün, iki nokta arasındaki en kısa yolun apaçık olmaktan geçmesini yaşıyor olacağız.
Bugünlerde, yaşayıp görmeye evet demezsek, kendimizi hiç beklemediğimiz kişilere evet derken bulacağımız bir enerji sürecindeyiz. Günle gelen enerjilerin desteğiyle, olayları hatta kişileri bile anında, net ve açık sonuçlara götürebileceğiz. Genele baktığımızdaysa kimimiz hayatı böyle görmeyi seviyor, kimimiz de böyle olsa ne güzel olur diyoruz… ancak böyle olmanın gereğini görmemiz gerekiyor. Bizim hayatımız da açık olmalı. Herkesle en sade yöntemle ilişki kurarken, ‘Benimle nasıl ilişki kuruluyor?’ sorusunu cevaplamaya çalışmalıyız. Cesaret ve açıklıkla cevaplamak ise büyük ödülleri getiriyor olacak bize…

Bugün, etrafımız da bazı değerli ve birbirine bağlıymışça duran enerjiler var. Yukarıdaki doğrudan olmak, açık olmanın yanına, topluluğun bir parçası olmanın enerjisi de ekleniyor. Sosyalleşme, arkadaşlarımızla birlik olma bizi daha çok bulacak. Bu enerji bize zorla değil, “hep birlikte” yaşanacak değerli deneyimler için fırsatlar yaratacak.

Diger taraftan, içeriden dışarıya doğru, bakış açısı değişimi için fırsatımız doğacak. Bunlara açılırken yalnızca kendimize değil, çevremizdekileri de düşünürsek, başkalarının da bizi düşündüğünü görmeye başlıyor olacağız. Daha net bir ifadeyle, adım atalım! Adımlar atıldığını görüyor olacağız.

Yaşadığımız enerjilerin hergün farklı farklı olması mecaz bir anlam da taşıyor. Her gün güneş doğduğunda, farklı şeyler görüyoruz gibi. Bunun sebebi, her enerjinin gözle yani davranışlarımızda görülebilir derecede ortada olması. Bu görülebilir enerjilerden biri de, kendimiz veya çevremdekilerin hayatlarındaki baskı ve zorluk kaynağını görmeye başlaması olacak. Burada, kendimize sorabileceğimiz anlamlı farkındalık sorularıyla da bir aşamada kaydedebiliriz.

Zor olanı fark etmeye? İtiraf etmeye? Ondan sıyrılma mücadelesine hazır mıyız?

Bu bireysel çabaya çok azımız dışarıdan yardımcı olabiliriz. Bu sebeple herbirimizin desteğe kendi içinden başlaması olumlu karmanın kapılarını aralıyor olacak.

Bugün dikkatli olmamız gereken konuysa, geçmişi tatlı hikayelerle hatırlamaya başlamak. Ancak bunlardan çıkan derslerin bugün yaşadıklarımızı çözeceğine kapılmamalıyız. Geçmiş, bugüne varabilir, bugünden öteye gidemez.

Sevgi ve ışıkla…

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 20.Ağustos.2016 _ Cumartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?