Günle Gelen 20.05.17

Şimdiye kenetlendiğimiz her an, bize hem güzel bir yolculuk hem de harika bir sonuç verecektir.

Bugün, anda kalmak ve kendimize ondan ne katmak istediğimiz hakkında karar veriyor olacağız.

Bilinmezlik çok büyük bir enerjidir. İçinde neler yattığını belki bilmiyoruz ama her şeyi orada bulabiliriz. Olumlu ve ödül dolu olanı içinden çekip alabilmek elbette bizim için özel bir güç ve o yeteneğimiz her gün artıyor. Günün erken saatleriyle beraber uzun veya sonu belli olmayan konularla gerilimler yaşayabiliriz. Bugün günle gelen etkiyle anda kalmayı ve uzaktaki hedeflere gömülmemeyi seçmeye başlıyoruz. Verilen sözlerle uğraşmak günün akışından uzaklaşmak olacak.

Şu anda, ne yapmak istiyorum?
Şimdi, kendime baksam ne görüyorum?

Şimdide yani anda kalabilmek kendimizi görmektir. Çevremizi ve kendimizi uyandırmak en büyük başarı ve olumlu kazancımız olacak. İçinde olduğumuz değişimi artık daha kolay ve açıkça görebiliyoruz. Nereye varacağım ya da ne olacak o noktaya geldiğimde gibi sorulara kitlenmemeli hatta onları da geride bırakabilmeliyiz. Endişe veya kaygı duymayı alışkanlık haline getirmememiz için bunlar birer işaret gibidir.

Günle gelen bir diğer etkiyse, içimize bakmak için özel köprüler kurmaktır. Gelecek büyük sürprizler ve hediyeleri gösterecektir. Bunları kabul etmek, baktığımız her yerde olumluyu bulabilmek için kendimizi sürekli bir yolculuğa hazır tutmalıyız. Anda kalmak, bu sürekli yolculuğu veriyor olacak bizlere.

Bir sonuca kitlenmeden sürekli bu yolculuğu yaşamaya açılmaya ne dersiniz?

İçimizden geldiğince, anda kalmak için yetenek, bilgi ve istek bulabiliyor olacağız. Koşullanmalarımız, öğretilenler ve alışkanlıklarımız bizi bırakmak istemeyebilirler. Bugün onları gözlemek ve artık ne kadar derine işlediklerini görmek içinde ayrıca özel bir zaman hepimiz için. Doğru zamanlamalar önümüze gelmeye başlıyor. Ne zaman yaratıcılığa ihtiyacım var? Ne zaman yalnızca ben yapmalıyım? Ne zaman çevremiz davet etmeliyim? Ne zaman davetlere cevap vermeliyim? … gibi sorunların cevaplarını düşünmek için de anda kalmaya ihtiyacımız var.

Bugün en ideal veya olumlu anları bile kuşku ve sorularla doldurarak bozma konusuna da dikkatle yaklaşmalıyız. Böyle hareket etmeye başladığımızı anlarsak, kendimize ve çevremize bir olmayı hatırlatmak yeterli olacaktır. Çünkü kendimizle ve çevremizle bağlarımızı yitirmek anı kaçırmamıza sebep olan sorular sormamıza sebep olur. Bir olmak, birlikte, orada ve o anda olduğumuzu hissetmek ve uyum içinde olmayı bilinçle seçmek bugünün bütününde önemli bir anahtar olacak.

Sevgi ve ışıkla