Günle Gelen 20.04.17

Günle Gelen: Yalnızca kuvvetlice içimize tutunan bir enerjiyle dileklerimizi gerçekleştirebiliriz.

Bugün, geçmiş ve geleceğe aynı anda bakabilmek üzere adımlar atıyoruz.

Bugünle beraber, günün enerjisi karma çözülmesi için harekete geçiyor. Elbette her an yeni karmalar oluşturuyor, eski karmaları da çözüyoruz diye kabul edebiliriz. Bu kabule ek olarak, bazı günler ve enerjilerde dönüşüm hızı ve miktarı değişiyor. Bugün, yeni dilekleri ve yeni gelecekleri başlatıyoruz. Bu sırada bu etkiyi yaşarken dikkate etmemiz gereken bir nokta da, kendi gerçeklerimize göre prensiplerimizi nereye kadar esnetebileceğimizi düşünmek olacak. Çünkü esneklik yeni yani doğru ve eski yani yanlışla temas edebilmek demek.

Herkese ne yapılması gerektiğini söylemek değil, ya yapabilselerdi neler oldurduyu düşlemeye başlıyoruz. Düşledikçe de başarıya ulaşıp, gözümüzü açıp görmeye başlıyoruz. Burada yüksek bir dişil enerji de var. Doğurgan rüyalara konsantre olmak olumlu ve gülümsetici olanı çekmek için bir yol olacak. Dün yararlı olmayan bugün yararlı olabilecek, yeni bir konu, kişi veya olay bugün bize farklı ve olumlu başka bir kapı açabilecek.

Bir şeyi ne ya da neler beklenmedik yapabilir bizim için?

Günle gelen diğer bir etkiyse, hayal gücümüz içinde geçmişe bakışımızı artırıyoruz. Verimli ve güçlü bir etki alıyoruz böylece. Aslında birçok kere o doğurgan ve kapılar açıcı noktadan geçtik. Şimdi ona uzanıp alma noktasına geliyoruz. Aklımızdan geçen çılgın ve garip düşünce dediğimiz ne varsa bugün bir daha ele alma zamanı gelmiş olabilir. Ayağımızın yere basması değil, ne kadar çok yerden zıpladığına bakmak gerekiyor. Herkesin kabul ettiklerini kabul etmeyi seçenler için bunları yapmak biraz çılgınca olabilir. Dilek dilemek bir zaten çılgınca değil mi? Kuşlar köstebek gibi toprakta tüneller açabilseydi demek ya da balıklara teknelere biner gibi binebilseydik demek bize yeniliği getirebiliyor olacak. Kendi içimize kapanıp günün bazı zamanlarında, oradaki çılgın ve sıra dışı ne varsa olumlu ve değişim getireni çağırmak için açık olalım.

İçimizde saklamak yerine paylaşmaya başlayalım. Bu özel bir parıltıdır. Işığını, ışığımızı yakarsak elbette onu gören birileri olacak. Biz de başka ışıklar görüyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla