Günle Gelen 20.01.17

Hayatımızın asıl yönü, aşırı miktarlarda verdiğimiz dikkatin dağıldığı anlarda ortaya çıkar.

Bugün, bütünüyle konsantre olduğumuz yönlerden farklı bir yöne baktığımızda alacağımız yeni hazineleri görüyor ve eskiyi yıkıp yeniyi inşa etmekte kuvvetli adımlar atıyor olacağız.

Her gün, içinden geçtiğimiz enerjinin biçime göre bazı etkileri alırız. Bu etkiler o enerjinin genel şemsiyesi altında olur. Her etki bizde deneyimler ve seçimler oluşturur. Böylece hepimiz kendimize göre farklı da baksak, paylaşılan deneyimlere sahip oluruz. Yaşadığımız bir etkiye veya onunla birlikte oluşturduğumuz deneyime ne kadar yoğunlaşmışsak o kadar orada ona bakarak kalırız. Böyle anlar hakkında dikkatli olmamız hepimiz için iyi olur. Çünkü hayatı tek bir amaca sabitlemek olumlu bir adım olmayabilir. Hatta aynı anda olmasına izin verdiğimiz çeşitli amaçların dengesinde giden bir hayat hem bedensel hem de psikolojik olarak en olumlu sonuçları veriyor da diyebiliyoruz bu yüzden. Yıllarca çalışılan bir sınava endekslenmek veya tek bir şart olursa her şey ileri gidecek sanmak hepimizin bir biçimde tanıdığı deneyimlerdir inanıyorum ki. Bugün, enerjik hareketlerimiz de işte bu noktada gerçekleşiyor. Dikkatimizin dağılmasına izin vermekle başlıyor. Bir süredir yeni zamanlarında etkisiyle eski enerjilerin hep üzerimize bıraktığı yüzünü sıkça görüyoruz. Bunlardan sıyrılıp özellikle de olumsuz enerjileri geride bırakmak için liderliği ele alma olanağını sıkça görüyor olacağız. Buradaki püf noktaysa, eski engellerin kalktığını düşünürken yerine nelerin geldiğine dikkat etmek. Bu konu çok dikkat edilmesi gereken bir konudur: Çünkü eskinin baskısının bittiğini sanırken çoğunlukla yerine neyin geldiğine hiç dikkat etmiyoruz. Böylece seçimlerimizin bizi nerelere götürdüğünü çok geç fark ediyoruz.

Aynaya baktığımızda, hiç bakmadığımız yerlerde neler beliyor bizi?

Günün dikkat edilmesi gereken noktalarından biri de, önümüzde hem de hemen önümüzde dururcasına olan sınırları veya olumsuzlukları görmemekte ısrar olacak. Böyle bir hisse kapıldığımızda, özellikle son 7 ayda göz ardı ettiklerimize bakmamızda büyük yarar var. Böylece olumlu ve ödül dolu olanı çağırabilmek için adım atabiliyor olabileceğiz.

Günle gelen etkide eskiyi yıkmak üzerine yüksek bir destek var bugün aynı zamanda, özellikle de duygusal bağımlılıklar konusunda. Böyle etkiler onları bütünüyle dinlememiz halinde ancak kendini gösterdikleri için gün içinde kendimizi sıkmak, alıştığımız veya inandığımız konularda ısrarcı olmak yine olumludan uzak durmak anlamına geliyor olacak. Çünkü bu etkilerden kafamızı çevirmek sınırları görememek veya bağımlılıkları ayırt edememek anlamına gelecektir. Böyle konuları hissettiğimiz de, kendimize ve çevremize hangi değerler üzerinden bağ kuruyorsak onlara dikkatle yaklaşmamız konusunda hatırlatmalarda bulunabiliriz.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?