Günle Gelen 19.12.16

Her düşünce, değişime ve değişmeye götürür bizi.

Bugün, zihnimizin bizlere verebileceği büyük bilgeliği görüp, kabul edip alıyor olacağız.

Zihnimizi temelde iki parça halinde görebiliriz: Düşünceler ve bilgelik kısımları. Bilgelik, zamanlar boyunca oturan ve bizleri hep daha yüksek titreşimlere getiren parçasıdır. Düşünceler, her zaman gezintide olan ve bize yenilikleri, dorukları, çukurları ve yönleri gösteren parçadır. Düşünceler ve onların soyut dünyasının enerjisinin hakim olduğu bir aralığı bugün sonlandırıyoruz. Bugün uzaklara bakma ve her türlü yeni konuya ve duruma adapte olma eğilimini üzerimize alıyor olacağız.

Harekete geçmeden önce, zaten kendince bir harekete geçmiş olan zihnimizi sakince izlemeye ne dersiniz?

Bugün, iç farkındalığımızın bizlere vereceği bir bilgeliği alıp, kabul ediyor olacağız. Her şeyin bir geçiş olacağı ve sürekli olarak yeniyi bulabileceğimiz algısını görüyor olacağız. Bugün değişimin sürekli olduğunu anlamak, hayatımıza olumlu olanı çekmek için bir anahtardır. Ancak her anahtarın bir kilidi açtığı gibi bunlarında oturduğu bir alan olacaktır. Her değişimin bize hangi alanda ne getireceğini görmek içinse bilgeliğimize ihtiyacımız var. Bu kısmı görmek de bir prensiptir. Her değişim bir prensibi getiriyor. Günle birlikte ufukta beliren, hayatımızın yakın veya uzak geleceklerindeki alanlar üzerine düşünebileceğimiz bir gündeyiz. Bunun getireceği, hemen yakınımızdaki bazı beklenmedik detayları kaçırmaya karşı da duyarlı olursak birçok ödülle tanışabiliriz.

Dikkatli olmamız gereken noktaysa, aklımızdan geçen her şeye anlık değerleri için yaklaşıp yüzeysel ve çıkarcı bakmak olacak. Eğer bu durumla karşılaşırsak, bir düşünceyle ilgili tüm artı ve eksileri “bunlar mı?” diye sormak hepimize, ödül ve huzur getirecektir.
Güneşin batmasıyla içinde bulunduğumuz günün enerjisi değişiyor ve önemli bir yeni alanla karşılaşıyoruz: Davranışların farkındalığı enerjisi. Nasıl davranacağımızı bilmek için bizlere etkiler sunan bir enerji bandında olacağız, yaklaşık bir hafta boyunca. Böylece geceye başlarken, özellikle mütevazı ve sakin bir iç enerjiyi yaşayabileceğiz. Hızla öğrenmek ve kendimizle ilgili nasıl davranırsak bir bukalemun gibi her yere adım atabileceğimizi görmeye başlıyoruz.

Günün ilk kısmındaki uzaklara bakma düşünceleriyse bize burada, bazen eşlik ediyor olacak. Yakında gelecek olan çeşitli durumlarda “nasıl?” davranmamız gerektiği ile ilgili düşünmeye başlayabileceğiz.

Hayatımızı anlamak ve sevmek üzerine de bir etkisi vardır bu enerjinin. Aşırı duyarlılığı da getirebilir kimi zaman. Ayrıca sezgilerimiz bizi paniğe yönlendirebilir olacak bu zamanlarda. Bu nedenle, uzun süren sessizliklerden sonra odağımızı kaybedip, kararsızlaşabiliyor olabiliriz. Karasızlaşma, odak kaybetme durumdan farklı seçimlere gelebilmek için, birbirimize kararsızlık yaşadığımız durumlarla ilgili olumlu deneyimlerimizi hatırlatabiliriz. Bu hepimize hem bilgeli, hem destek hem de vizyon ve ödül kazandıracaktır.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?